Стало відомо, які 12 продуктів значно знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяОднією з головних причин смертності по всьому світу є серцево-судинні захворювання, хоча, якщо відмовитися від куріння, стежити за вагою і займатися спортом, ризик їх розвитку можна сильно знизити. Крім того, серйозний ефект на здоров'я надає і їжа, яку споживає людина. Інформаційний портал "Joinfo"розповів, які продукти дозволяють запобігти появі патологій серця і судин.
Першою категорією продуктів є жирна риба, до якої відносяться скумбрія, сардини, лосось та інші, в яких міститися жирні омега-3 кислоти. Вона підвищує кількість корисного холестерину в крові, що розріджує кров і робить судини більш еластичними, що зменшує ризик виникнення тромбів.
Корисними також є рослинні масла на зразок соєвого, кукурудзяного і масла шафрану, в них містяться жирні кислоти омега-6, а в рапсовому і оливковій оліях містяться омега-3 жирні кислоти.
У фруктах і ягодах містяться антиоксиданти, які захищають від серцево-судинних захворювань. Крім того, в рослинній їжі міститься фолієва кислота, що знижує концентрацію амінокислот гомоцистеїну, яка підвищує ризик розвитку патологій серця і судин.
Цільнозерновий хліб, злаки, бобові, солодкий картоплі, в певні види рису і макаронних виробів важливих для осіб, схильних до цукрового діабету, оскільки ці продукти контролюють рівень цукру в крові, який нерідко провокує хвороби судин і серця.
Соєвий білок, що міститься в бобах і сої, знижує рівень поганого холестерину. У їх складі також міститься фолієва кислота, антиоксиданти, а також магній, який знижують артеріальний тиск. Клітковина ж допомагає регулювати рівень цукру в крові.
Відмінною профілактикою захворювань серцево-судинної системи є зменшення кількості споживаної солі. Щоб їжа не втрачала в смаку, сіль можна замінити додаванням свіжих трав, прянощів і різних спецій.
У горіхах і насінні різних рослин міститься велика кількість калорій, тому є їх варто в невеликих кількостях. Однак, регулярне споживання волоських горіхів або мигдалю, також багатих омега-3, знижує рівень холестерину в крові і знижує ймовірність запалення артерій серця.
У чаї містяться антиоксиданти, які не дають жировим відкладенням накопичуватися в артеріях. Крім того, вони мають антиокоагулянтну дію, зміцнюють і розширюють кровоносні судини, що покращує кровотік.
У листової зелені і овочах міститься безліч мінералів і вітамінів. Крім того, в них містяться нітрати, що розширюють кровоносні судини, за рахунок чого збагачена киснем кров досягає серця. Для поліпшення здоров'я серця краще додати в свій раціон латук, шпинат і рукколу. А в швейцарському мангольді, наприклад, також містяться калій і магній, які регулюють артеріальний тиск.
Покращує роботу серця покращує і вітамін Е, який має антиоксидантні властивості, що, знову ж таки, захищає судини від холестерину і розвитку атеросклерозу. Цей вітамін у великих кількостях міститься в авокадо, темно-зелених овочах, рослинних оліях і цільнозернових продуктах.
Часник в свіжому вигляді містить в собі аліцин, який знижує рівень холестерину в крові, тобто знижує ймовірність розвитку великої кількість серцево-судинних захворювань.
Нарешті, останньою категорією корисних для серця продуктів є продукти, багаті на рослинні фотосетроли. Якщо кожен день приймати по 2 або 3 грами стеринів і станолов, то рівень поганого холестерину знижується приблизно на 10%. Домогтися такого ефекту можна вживаючи 2-3 продукти, в яких містяться фітостерини, це, наприклад, нежирний йогурт, інжир, паростки пшениці, помідори, злаки, а також обліпихова і оливкові масла.
До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що експерти назвали напій, який знижує тиск.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що стало відомо, який продукт відганяє "поганий" холестерин.
Також "Hyser" писав, що стало відомо яка каша погано впливає на потенцію.