Практично всі українці вже усвідомили і змирилися, що проблему з дефіцитом пального в Україні, ймовірно, не вдасться врегулювати найближчим часом. Навіть всупереч тому, що Прем'єр-мінстр України Денис Шмигаль практично щодня роздає погрози і обіцянки, але паливо на АЗС поки не хоче з'являтися. Незалежні експерти дали свій прогноз.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро це говорять експерти, опитані BBC Україна.
За словами директора Консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, до кінця травня ситуація не вирішиться.
"Але ті обмеження, які є, ми зможемо трошки послабити. Поки ще 2-3 тижні буде складна ситуація. Компанії законтрактували великі обсяги, які зараз лежать в портах і на нафтопереробних заводах Європи, але немає транспорту, щоб привезти в Україну", - говорить він.
Граничні ціни, встановлені урядом, зараз є цілком ринковими, і "дозволяють всім працювати", тоді як 60-70 грн за літр і дійсно є спекулятивною ціною. Скасування державного регулювання, на думку Сергія Куюна, не допоможе: "Ціна злетить, але продукту від цього більше не стане".
Іншим прогнозом поділився президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук. За його словами, криза триватиме як мінімум протягом двох місяців.
"Що таке 300 тисяч тонн нафтопродуктів в Європі законтрактовано? Ми повинні розуміти, що на сьогодні шляхи доставки залишилися лише бензовозними партіями. А якщо взяти до уваги, що у нас десь приблизно 1200 автомобілів по 30 тонн, то це два місяці, як мінімум, щоб перевезти таку кількість",-підраховує експерт.
За його даними, європейські країни не сильно хочуть направляти в Україну свій залізничний транспорт, тому що немає розуміння, чи достатньо буде колісних пар, щоб поміняти їх на кордоні.
"Тому найбільш вірогідним є автомобільний шлях і бензовози, що зараз і відбувається", - пояснив Леонід Косянчук.
Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко озвучив ще більш песимістичний прогноз.
"Я думаю, що через тиждень ця проблема не зникне. Вона не зникне, на мій погляд, ніколи, поки триватиме війна і поки буде суворе цінове регулювання", - говорить він.
Читайте також:
Роки 2-3: У МВС заявили, скільки може тривати позиційна війна.
Перший рівень небезпеки: попередження для 9 областей.
Чотириногий герой: кіт Макс, якого вкрали російські окупанти, через 80 днів прийшов додому. Фото.