Грибні супи – особливий вид мистецтва, який підкоряється далеко не кожній господині. Однак в рамках експедиції “52 стилі життя в Карпатах: відродження традиційних культур праці”, який організувували в рамках великого міжнародного проєкту 52 Carpathian Lifestyle Experiences було знайдено унікальний рецепт грибної юшки, яку готують в Карпатах.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяСкладники для грибної юшки:
- білі гриби - 300-500 свіжих / або 60-70 грамів сушених білих грибів (можна взяти і ароматну суміш різних грибів, але найкраще звісно білі гриби);
- сметана (можна сепараторну, якщо дуже кисла, можна робавити молоком!) - 1 л;
- вода для юшки 2-3 л;
- цибуля - 1 шт;
- сіль - за смаком;
- чебрець за бажанням
ПІДБИВКА та ж сметана (+ 100-150 мл для підбивки) борошно -2-3 ст. л.
ЗАКРИШКА цибулька-трибулька чи кріп чи за бажанням інша зелень.
Перед термічним обробленням гриби необхідно почистити. Для цього ніжка та капелюшок попередньо очищаються від великих частинок сміття: залишків лісового ґрунту, налиплих листочків та хвої.
Далі гриби замочуємо у холодній воді на години дві - замочування допомагає природним шляхом видалити частинки дрібного сміття з важкодоступних місць.
Підготовлений продукт заливаємо водою так, щоб вона повністю накрила м'якоть. Каструлю ставимо на вогонь та доводимо рідину до кипіння. На поверхні буде утворюватись піна: її потрібно обов'язково зняти шумівкою і продовжити варіння до готовності.
Залишити настоюватися під кришкою на годину мінімум (чим довше юшка стоїть, тим смачніша), після чого бульйон і гриби розділяємо.
В казан наливаємо домашню сметану і як закипить, то додаємо дрібно покришену цибулину. Ця суміш має покипіти 3-4 хвилини.
Після цього в казан додаємо гриби, тушкуємо їх в сметані 10 хв і вливаємо бульйон грибний.
При подачі посипати зеленню.
Читайте також:
Українців попередили: отруїтися можна навіть їстівними грибами. Що потрібно знати
Ідеальний маринад для білих грибів: секрет, яким користувалися наші бабусі