Одне із найбільш захоплюючих видовищ літнього сезону – цвітіння троянд. При цьому кожен садівник знає, щоб розарій цвів дійсно пишно, троянам потрібна належна увага і лише тоді літо наповниться яскравими фарбами та ніжним чарівним ароматом.
Так, щоб троянди цвіли протягом літа і навіть до пізньої осені, їх необхідно вчасно підгодувати правильними добривами.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
Підписатися
Можна використовувати багатокомпонентні мінеральні комплекси для троянд або приготувати домашню суміш.
Корисною для розарію буде дріжджове підживлення. Давно доведено, що якщо вчасно внести в ґрунт цю речовину, то троянди перестануть хворіти, швидко зростатимуть, їх коріння стане здоровим, а кількість бутонів збільшиться.
Як приготувати розчин : у трилітровій банці води розводять один пакетик сухих дріжджів. Потім додають ще 100 г цукру та ретельно перемішують. Розчин необхідно поставити у тепле місце на 1 день. Після цього одну склянку розчину додають у 10 літрів води та поливають їм ґрунт навколо куща. Готове добриво можна зберігати у холодильнику не більше 1 тижня.
Важливо!
- Дріжджі вносять тільки в прогріту землю, інакше від них не буде користі.
А ще троянди люблять деревну золу. Вона потрібна корінням рослини, щоб вони були сильними, а також вона потрібна її квітам, щоб вони були красивими.
Ось тільки є один нюанс - зола змінює кислотність ґрунту, а троянам потрібний слабокислий і нейтральний ґрунт. Тому, щоб унеможливити вплив золи на кислотність грунту, потрібно використовувати не сухий попіл, а його настій.
Так, 1 склянку деревної золи потрібно розчинити у 15 л води та дати їй настоятися тиждень. Далі видаляємо білий осад, що випав - це вапно, яке і впливає на кислотність грунту. Після цього настій можна сміливо використовувати для підживлення троянд – під кожен кущ виливайте по 1 л розчину.
З настанням осені ділянку з трояндами рекомендується замульчувати тирсою або соломою.
Користуючись добривами для троянд необхідно пам'ятати, що якщо переборщити з їх використанням, можна отримати пишну зелену масу і обмежену кількість бутонів, тому важливо стежити за реакцією рослин на підгодівлю і регулювати її в разі потреби.
Також важливо не забувати, що будь-яке підживлення необхідно проводити після поливу.
Читайте також:
Троянди доведеться викопати і викинути: яких рослин не повинно бути поряд із цими квітами