Морква, буряк, цибуля та картопля – ці овочі завжди були в Україні в достатку. Ось тільки російська окупація Херсонської та Запорізької областей зробила свої корективи.
І справді, якщо у 2021 році Україна зібрала близько 1 млн т цибулі, то зараз, як мінімум, третину цієї кількості цибулі втрачено за рахунок окупації. Ще б пак, лише Херсонщина у 2021 р. виробляла 31% промислового виробництва цибулі, призначеної для подальшої реалізації по всій території України.
Ось і виходить, що з одним із улюблених та незамінних на українських кухнях овочів в Україні "щось не так". Мало того, що його у продажу не знайти, то ще й ціна стала "космічною".
З огляду на ситуацію для повного задоволення внутрішнього попиту, ймовірно, здійснюватимуться імпортні поставки.
Так, наприклад, у 2021 р. обсяги зовнішньої торгівлі цибулею були незначними: імпорт – 17 тис. т (з Узбекистану, Казахстану та Польщі), експорт – 21,1 тис. т (до Румунії, Білорусі та Іраку).
Експерти прогнозують, що ще як мінімум два місяці ситуація на ринку цибулі буде складною, а потім її можуть змінити постачання з Єгипту, країн Центральної Азії та Ірану.
Про це розповів Євген Кузін, керівник аналітичного департаменту проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти" під час вебінару "Картопля та овочі борщового набору: виробництво та ціни в сезоні-2022/23".
Експерт пояснив, що через окупацію та бойові дії в Херсонській та Миколаївській областях, де вирощувалась левова частка вітчизняної цибулі, на ринку склався дефіцит. Ціни зросли до рекордних позначок.
На ситуацію вплинула і незадовільна якість продукції, вирощеної на вільній території України цього року. Ситуація з імпортом також складна. Адже в Європі — посуха та, відповідно, високі ціни.
Ситуація може змінитися після Нового року, коли почнуть збирати новий урожай у Єгипті, країнах Центральної Азії та в Ірані.
Читайте також:

Усього 6 цибулин: як приготувати незвичайну закуску. Рецепт