Практично кожна зима з часів незалежності стає для українців випробуванням у вигляді значного чергового росту цін за комунальні послуги. І кожного разу люди обурені одним-єдиним: чому необхідно сплачувати за цінами європейського рівня при зовсім не європейській заробітній платі. 2022 рік може стати особливим, адже, судячи з усього, у влади закінчились і можливості, і важелі, і ресурси для стримування цін.

Стало відомо, що попри те, що влада обіцяла не підвищувати тарифи на комунальні послуги протягом поточного опалювального сезону, Міністерство економіки спрогнозувало зростання цін на комуналку у 2022 році. Про це пише ТСН.

Більше того, на офіційному сайті Міненерго вже оприлюднена інформація, на які саме комунальні послуги зростуть ціни в 2022 році. Щоправда, можновладці запевняють, що озвучені тарифи надто сильно усереднені, а тому в реальному житті вони можуть не справдитися.

"Так, очікуємо, що зростання ціни на опалення буде на рівні 6%, на воду - 11%, на електроенергію 0%, на газ на 13%. Допустимий коридор ± 3%", - йдеться в повідомленні.

При цьому прогноз фінансових аналітиків ринку суттєво відрізняється від озвученого. Так, згідно з прогнозом експертів, ціна води може у 2022 році збільшитися на 16%, газу - на 20%, опалення - на 16%, а на електроенергію ціни зростуть на 17,5%.

Вартість газу в 2022 році

В 2022 році ціна блакитного палива повинне подорожчати на 13% (з можливою похибкою в +- 3%). Це прогнози самого Кабінету міністрів. Тут стверджують, що підвищення пов’язане зі світовою тенденцією до росту. Можна лише з упевненістю заявити, що до травня 2022 року ціни залишаться на нинішньому рівні.

А ось за консенсус-прогнозом вартість повинна зрости на 20%.

Як зросте ціна на воду в 2022 році

Постанова Кабінету міністрів №586 вказує, що вартість води може зрости на 11% (з похибкою в +- 3%. Але тут потрібно зауважити: кожен постачальник матиме право індивідуально змінювати ціни.

В консенсус-прогнозі ж експерти підрахували, що ціна води може в 2022 році збільшитися на 16%.

Скільки буде коштувати опалення в 2022

Так як ціни на опалення та газ є взаємопов’язаними, а собівартість останнього становить близько 80%, то і за тепло українці будуть платити на 6% більше, аніж сьогодні. Тут варто зазначити, що ціна може відрізнятися в залежності від постачальника чи регіону.

Фахівці з консенсус-прогнозу вважали, що ціни на опалення зростуть на 16%.

До слова, єдиним виходом для українців з "комунальної пастки" фахівці називають економію і можливість самим дбати про свої інтереси. Зокрема, всі експерти радять встановлювати лічильники на кожен вид ресурсів та забезпечувати енергоефективність будинків.

Раніше Hyser писав про те, що у розпал опалювального сезону частину українців позбавлять субсидії.

Також Hyser повідомляв, кого порадують додатковими виплатами в 2022 році.

Нагадаємо, що українцям розповіли, як "заробляти" на субсидіях.