Такі гроші неможливо відрізнити від справжніх без спеціальної техніки
Українцям розповіли, як убезпечити себе від фальшивок
В Україні почали поширюватися фальшиві гривневі купюри. Підробка виглядає настільки якісно, що її практично неможливо відрізнити від справжніх грошей. Українцям розповіли, як убезпечити себе від витівок фальшивомонетників. Про це повідомляє портал obozrevatel.
Останнім часом в інтернеті почали з'являтися оголошення, в яких за 20% від номіналу пропонують придбати фальшиві гроші. Зі слів продавців, такі гроші неможливо відрізнити від справжніх без спеціальної техніки, а також їх приймають термінали. Виробники підроблених грошей придумали цілу схему по їх збуту. Спочатку "гроші" передають реалізаторам, які створюють акаунти Telegram і рекламують товар на профільних форумах. Далі фальшивки можуть відправити "Новою Поштою" або доставляють "скарбами" (ховають їх в непримітних місцях, а потім повідомляють координати схованки покупцеві).
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
Повідомляється, що фальшиві гроші до банківських кас найчастіше не доходять. Підробки збувають в кіосках, дрібних магазинах або громадському транспорті, де не можуть провести перевірку на спеціальній техніці. Відзначається, що якщо фальшивки потрапляють в банк, то відразу ж вилучаються і відправляються на дослідження в Національний банк.
Банківські установи підкреслюють, що термінали оснащені сучасними детекторами, які без праці визначають підробку. Таким чином заяви продавців таких грошей про те що їх приймають термінали, насправді фейк.
Убезпечити себе від фальшивок можна і для цього потрібно дотримуватися кількох простих правил. В першу чергу потрібно знати шахраї найчастіше підробляють купюри номіналом в 500 гривень 2006 року випуску, тому такі банкноти потрібно перевіряти з особливою увагою. Також варто ознайомитися з описом захисних елементів і зовнішнім виглядом поширених купюр. Потрібну інформацію можна знайти на сайті Нацбанку. Крім того рекомендується використовувати великі купюри для оплати проїзду або покупок в невеликих торгових точках, де немає спеціальних детекторів. Однак найвірнішим способом не стати жертвою фальшивомонетників буде перехід на безготівкові розрахунки.
6 листопада 2024 року в київському UNIT.City відбулася II Всеукраїнська конференція зі спортивного маркетингу SBC Summit Ukraine 2024, організована спільнотою Sport&Business Club.