Не встиг 2021 рік початися, як українські фінустанови стали фіксувати багато якісно підроблених банкнот номіналом 500 гривень. Простому українцю практично неможливо було розпізнати підробку. Її можна визначити тільки на спеціальному обладнанні.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро це заявила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова в коментарі виданню Obozrevatel.
За словами фахівця, зараз найчастіше підробляють купюри номіналом 500 гривень зразка 2006 року. Також "популярні" у шахраїв 100 гривень зразка 2005 року.
Кількість фальшивих п'ятисоток близько 65%, а сотень - 15% від загальної кількості вилучених з обігу підробок відповідно.
Як підкреслює Олена Коробкова, найчастіше підроблені банкноти мають значно гіршу якість, порівняно зі справжніми. Також може відзначитися колір. Звичайно, відсутні водяні знаки. Справжню купюру можна визначити й навпомацки.
"Іноді розпізнати фальшивку буває досить складно. Підроблені банкноти зазвичай відрізняються за кольором від оригіналу, там відсутні водяні знаки, оптико-змінні фарби, захисні стрічки та рельєфні зображення. Також варто звернути увагу на те, що справжня купюра рельєфна. Фарба наноситься на неї опуклим шаром, легко визначається на дотик", - пояснила фахівець.
Водночас вона зазначає, що в Україні рівень підробки банкнот національної валюти залишається стабільно низьким.
Так наприклад, за 2019 рік на 1 млн штук справжніх банкнот гривні припадало близько 2,9 штук підроблених банкнот, в 2018 році – 2,5 шт. Для порівняння, в країнах Євросоюзу, за даними офіційного сайту Європейського центрального банку, в 2018 році цей показник становив приблизно 27 шт. підроблених банкнот євро.
"В цілому, система захисту національної валюти знаходиться на високому рівні та цілком відповідає системам захисту провідних валют світу", – підкреслила Олена Коробкова.
Олена Коробкова дала поради, які допоможуть зменшити ризик отримати фальшивку:
- вивчити розділ сайту НБУ, присвячений готівковим гривням і елементам захисту від підробок;
- по можливості переходити на безготівковий розрахунок.
Якщо попри всі спроби виявиться, що десь вам дали фальшивку, негайно звертайтеся до поліції.
Раніше "Нyser" писав про те, що українцям розповіли, за які монети можна виручити цілий статок.
Також наш портал повідомляв, нумізмати готові платити величезні суми за 10 українських копійок 1992 року випуску.
Нагадуємо, старі українські банкноти, випущені до 2003 року, будуть вилучені з обігу в Україні.