Якщо вірити місячному календарю, то всі городники у травні ще мають цілих 10 днів для посадки огірків. І справді, погода на вулиці вже стабільно тепла і ґрунт давно прогрівся до +10-12°С, що так люблять огірки. При цьому досвідчені городники всім нагадують, щоб урожай огірків був щедрим, при посадці цих овочів потрібно дотримуватися низки правил.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТак, ідеальним місцем для вирощування огірків буде сонячна ділянка, захищена від холодних вітрів. При цьому дуже важливо тримати правила сівозміни овочів на городі і правильне сусідство культур.
Огірки можна висаджувати на грядках, де торік росли капуста, картопля, цибуля, томати, перець чи морква, але уникати місць, де вирощували гарбузові культури.
Знову ж таки не можна садити біля огірків кабачки. Справа в тому, що через таке сусідство у обох рослин можуть бути проблеми з запиленням, а також кабачки та огірки часто стають жертвами одних і тих же шкідників та захворювань.
Кращі культури-сусіди для огірка – це кріп, м'ята, петрушка, фенхель, руккола, селера, а також цибуля та часник на перо.
Згідно з посівним календарем на травень 2024 року, найкращими датами для посіву огірків будуть 11-13, 17-22.
Для посадки огірків у відкритий ґрунт роблять борозни глибиною 2-4 сантиметри з відривом 70 сантиметрів друг від друга.
Щоб огірки краще росли, можна в рів перед посівом насіння рівномірно розподілити перегній. Після цього кожен рядок потрібно щедро полити водою, щоб насіння падали не на сухий, а на вологий ґрунт.
Насіння зазвичай кладуть на відстані 5-10 сантиметрів один від одного, після чого присипають ґрунтом і ще раз поливають.
Швидкість проростання насіння огірків залежить від температури ґрунту. При температурі близько +20°С вони проклюнуться через 14 днів, за +25°С – через 10-12 днів, а за +30°С – через 7-10 днів.
Вздовж грядки рекомендується встановити опори, на яких огірки можуть плестись.
важливо!
- Бажано садити не свіже насіння, а те, яким вже два-три роки. Вважається, що чим довше насіння полежать, тим воно врожайніше, а свіже насіння дає більше пустоцвітів.
Читайте також:
Урожаю заздритимуть усі сусіди: як правильно підгодувати черешню, щоб збирати її відрами
Правило "чотирьох": що потрібно зробити, щоб полуниця виросла солодкою та запашною
Допоможе звичайний папір: як без проблем позбутися бур'янів на грядках та на клумбі