Є інформація, що внесений народним депутатом Олександром Лукашевим законопроект №11220 незабаром може заборонити українцям відмовлятися від спадщини, якщо у померлого непогашені борги перед кредиторами.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЦей захід спрямовано захист кредиторів, дозволяючи їм стягувати борги з допомогою успадкованого майна за умови, що борги будуть погашені не більше вартості успадкованих активів.
Законопроект пропонує внести зміни до статей 1273 та 1274 Цивільного кодексу України для вирішення цього питання. Як випливає з пояснювальної записки до законопроекту, деякі спадкоємці відмовляються від успадкованого майна в обхід кредиторів, що призводить до збитків та підриває принципи чесності та сумлінності у цивільних відносинах.
"Враховуючи певне законодавством право на відмову від прийняття спадщини, щоб уникнути звернення щодо стягнення на майно в рахунок погашення боргу, часто спадкоємці відмовляються від прийняття вже успадкованого майна з порушенням принципів чесноти та сумлінності у цивільних правовідносинах для приховування боржником своїх активів від звернення на них окремими кредиторами за зобов'язаннями боржника, завдаючи цим збитків такому кредитору", – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.
Згідно з чинним законодавством, стаття 1268 Цивільного кодексу України передбачає, що родич, який постійно проживав із померлим на момент його смерті, вважається таким, що прийняв спадок, якщо він офіційно не відмовиться від нього у нотаріуса протягом шести місяців після смерті.
Якщо спадкоємець приймає спадщину, він відповідає за погашення всіх непогашених боргів. Зазвичай це включає блокування банківських рахунків померлого, надання свідоцтва про смерть і погашення неоплаченої частини боргу. Припинивши нарахування відсотків за кредитами, спадкоємці зазвичай мають погасити лише основну суму боргу.
Що потрібно зробити, щоб залучити гроші: старовинні секрети, про які не всі знають
Відкладайте гроші на чорний день: на українців чекають масові звільнення. Кому готуватися вже зараз
Усього 5 категорій: хто з українських пенсіонерів може отримати 100% знижку на оплату комуналки