Традиційно в останню неділю липня в Росії на честь Дня військово-морського флоту проходили шикарні паради військових кораблів із концертами та салютами. Тепер, схоже, від цієї традиції доведеться відмовлятися. Ще б пак, з 2022 року українські військові атакували понад 20 російських кораблів та суден забезпечення. З них щонайменше семеро було знищено повністю. І ось стало відомо про знищення ще однієї гордості російського суднобудування.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТак, стало відомо, що під час ремонтних робіт спалахнув важкий авіанесучий крейсер "Мінськ" проекту 1143 року. Все трапилося в провінції Цзянсу на сході Китаю - крейсер "Мінськ" був пришвартований у Наньтуна.
Подробиці інциденту повідомляє Guancha з посиланням на заяву пожежної служби регіону.
Пожежа почалася близько 16 години дня під час демонтажу деяких конструкцій. Спроби ліквідувати спалах успіху не дали - у ніч на 17 серпня корабель уже палав на повну силу. На ранок дим продовжував валити з рубки корабля.
Масштаби руйнувань оцінити досить складно, втім, на думку фахівців, нинішня пожежа, швидше за все, поставить крапку в історії корабля.
Авіанесучий крейсер "Мінськ" - довідка
"Мінськ" є важким авіанесучим крейсером проекту 1143 року Військово-морського флоту СРСР (пізніше - ВМФ Росії). Такі кораблі дуже часто називали "радянськими авіаносцями".
Відомо, що "Мінськ" було збудовано на Чорноморському суднобудівному заводі у Миколаєві. Головним будівельником та відповідальним здавачем судна було призначено Сергія Артемського.
Корабель спустили на воду 1975 року. На ньому могли базуватися близько 16 винищувачів Як-38 та 18 вертольотів типу Ка-25 або Ка-27.
Після розпаду СРСР, у 1993 році, авіаносець був виведений зі складу Тихоокеанського флоту та проданий Російською Федерацією на злам до Південної Кореї. Однак через кілька років корабель перекупила китайська компанія, і він був відбуксований в Шеньчжень, де з 2000 року експонувався як головний об'єкт парку розваг Minsk World.
Зазначимо, що за часів СРСР було збудовано шість авіанесучих крейсерів проекту 1143 року "Кречет". У строю в даний час залишаються два з них - один на озброєнні ВМФ Росії ("Адмірал Кузнєцов") та один на озброєнні ВМФ Китаю ("Ляонін", колишній "Варяг"). "Варяг" було продано Китаю після розпаду СРСР 1998 року.
Читайте також:
Смуткує весь світ, люди не приховують сліз: не стало легендарного французького актора
Чи завдасть Путіну удару ядерною зброєю після Курска: у США вже зробили заяву
Пасажирів уже попередили: з вересня купити квитки на потяг через старий сайт уже не вийде