Національний банк України розповів, коли планує обмежити p2p-переклади для фізичних осіб.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяВ Україні планують запровадити обмеження на перекази з картки на картку.
Такі зміни вже обговорюються та перебувають на етапі публічних дискусій.
Національний банк ще кілька місяців тому представив запровадження обмежень на банківському ринку. У реченні йшлося про такі обмеження:
- до 30 транзакцій на місяць в одному банку;
- до 100 тис. грн. місяць в одному банку.
Наразі ведуться обговорення, кінцевий варіант лімітів може відрізнятись від того, що озвучено зараз. Обмеження 30 угод на місяць не відчують 98,44% клієнтів банків. Обмеження за сумою не вплине на 95% клієнтів. "Продовжується фаза обговорення цього питання з волонтерами. Команда зараз на другій ітерації обговорення з волонтерським середовищем, ми збираємо їхні позиції", – заявляв минулого місяця голова НБУ Андрій Пишний.
Зміни можуть бути введені вже найближчим часом, розповів голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев. "Я всіляко підтримую дії НБУ, спрямовані на детенізацію розрахунків та запобігання здійснення платежів без ідентифікації клієнта з метою здійснення злочинної діяльності та ухилення від оподаткування. Зазначені зміни будуть запроваджені найближчим часом", – пояснив він.
"При цьому на рахунок можуть надходити інші кошти (заробітна плата, пенсія, стипендія, допомога родичів тощо). Під такі обмеження не потрапляють розрахунки в торгових мережах, придбання будь-яких товарів. змін, по суті, не станеться: понад 95% громадян не відчують нових лімітів", – пояснила Марина Павленко, провідний експерт із фінансового моніторингу одного з українських банків.
Проте обмеження вже поступово посилюються. Наприклад, уже минув рік, як банки почали відслідковувати всі операції у сумі від 5 тис. грн. Тому у терміналах потрібно проходити верифікацію.
Крім того, як розповіла Павленко, банки обмежили проведення транзакцій із MMC-кодом (кодом категорії бізнесу) "Азартні ігри" за рахунок карткового "кредитного ліміту". Що, визнають у самому банківському секторі, можна вважати частиною глобальної стратегії боротьби з чорними переказами з картки на картку