Картопля - четверта за популярністю культура після пшениці, рису та кукурудзи у світі. І справді, в Україні практично на кожній присадибній ділянці є посадка картоплі. Ось тільки, щоб зібраний урожай добре зберігався, потрібно знати, коли починати копати картоплю. Адже помилися хоч би на кілька тижнів, людина ризикує втратити весь урожай.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяВважається, що найкращий час для викопування картоплі для зберігання – це початок вересня. Щоправда, останніми роками картоплю в Україні починають збирати навіть у другій половині серпня, адже через глобальне потепління все зміщується.
А от агрономи радять середньостиглі сорти викопувати не раніше 10 вересня, а пізні сорти навіть на тиждень пізніше, наприкінці вересня.
Важливо!
- Картопля, яка викопана дуже рано, дуже швидко проходить стадії дозрівання і дуже рано починає проростати в овочесховище.
Щоб визначити, коли копати картоплю, треба стежити за бадиллям. Так, лежаче висохле бадилля вважається першою ознакою того, що картопля можна викопувати.
Однак потрібно враховувати, що бадилля може висохнути і пожухнути раніше через поразку фітофторою.
Крім того, буває і так, що на ділянці деякі кущі ще зелені, тоді як інші сухі. Таке трапляється через помилку при посадці, коли сорти з різним терміном дозрівання висаджують разом.
Тому рекомендується додатково орієнтуватися на другу ознаку – щільність шкірки.
Викопайте один-два кущі і відокремте бульби від бадилля. Якщо бульби відокремлюються легко, а шкірка не злазить і не звисає лахміттям, можна приступати до збирання врожаю.
Визначити можна і за термінами: копати картоплю потрібно приблизно за 80-100 днів після посадки.
До речі, картопля бажано викопувати у суху та сонячну погоду. А ось викопаний у сиру погоду врожай складніше буде просушити і підготувати до зберігання, а це може призвести до появи цвілі і загнивання. Крім того, хвороботворні грибки з висохлого бадилля можуть перейти і на бульби, що також зменшить їх термін зберігання.
Читайте також:
Це дуже тривожний дзвіночок: що означає, якщо на вашій ділянці почав рости чистотіл
Господиням на замітку: у якому посуді не можна варити варення - вже за тиждень воно у вас скисне