У бюджеті Пенсійного фонду України (ПФУ) утворилася величезна діра. Розв'язання даної проблеми поки немає. Але найкращим виходом із ситуації може бути проведення пенсійної реформи.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро це заявила глава Міністерства соціальної політики України Марина Лазебна в ефірі "24 каналу".
Як зазначила міністр, в країні потрібно якомога швидше ввести другий рівень пенсій. На її думку, солідарна система, що існує, вже не справляється.
Марина Лазебна пояснила, що до 2050 року, число українців, які досягли віку в 65 років становитиме половину населення нашої країни. Таким чином, демографічна криза не дозволить забезпечити хороші пенсії.
Варто зазначити, що вже зараз близько 60 відсотків громадян похилого віку мають менш як 3 000 гривень на місяць, а ще 1,8 відсотка і того менше — до 2 000 гривень.
Збільшити розмір пенсійних виплат громадянам, які отримують менше ніж 2 тисяч гривень, заважають проблеми в солідарній системі.
У Мінсоцполітики поки не бачать шляхів вирішення, які дозволять наповнити бюджет ПФУ.
Глава Міністерства соціальної політики підкреслила, що солідарна пенсійна система не є системою пенсій, а всього лише "система соціальної допомоги".
Як повідомила Марина Лазебна, в її розумінні, пенсія — "це те, що ти відкладаєш один на старість, а потім витрачаєш, тобто солідарна система — система подачок соціальної допомоги".
Міністр запевнила, що з роками розрив між пенсією і заробітною платою буде все більше. На цей час громадяни, в якості пенсій, отримують 27 відсотків від своєї заробітної плати. Але і цей відсоток буде падати, оскільки людей, які платять внески, стає все менше.
Раніше "Нyser" писав про те, що у Мінсоцполітики розповіли, кому пенсії як і раніше будуть доставляти за місцем проживання.
Також наш портал повідомляв, які можливі ризики очікують українців з введенням накопичувальної пенсійної системи.
Нагадуємо, ПФУ назвав банки, які виплачуватимуть пенсії українцям, починаючи з 1 вересня.