Українські біженці, що перебувають у Німеччині, можуть зіткнутися з низкою труднощів, пов'язаних з економічними проблемами, політичними змінами та глобальними подіями, такими як ситуація в Сирії.

Німеччина переживає значні економічні зміни, що впливають на ринок праці та ставлення до мігрантів.

Українські біженці у Німеччині, фото: youtube.com
Українські біженці у Німеччині, фото: youtube.com

До осені 2023 року українські біженці, які мали вищу освіту, мали хороші шанси знайти роботу завдяки гострій потребі в кваліфікованих фахівцях. Проте, з часом уряд змінив підхід і почав стимулювати працевлаштування на некваліфіковані роботи. Незважаючи на це, через економічний спад та зменшення попиту на працівників, особливо для тих, хто не володіє високою кваліфікацією чи німецькою мовою, ситуація може ускладнитися.

Окрім економічних труднощів, в Німеччині зростає економічний песимізм серед населення, яке починає бачити в біженцях загрозу для свого добробуту через високі витрати на соціальну підтримку та інтеграцію. Це може вплинути на політику щодо надання фінансової допомоги, зокрема, допомоги Bürgergeld, яку отримують українці та інші біженці.

Прапор Німеччини: скрін з відео
Прапор Німеччини: скрін з відео

У 2025 році в Німеччині відбудуться дострокові парламентські вибори, і політичні партії вже визначають свою міграційну політику. Зокрема, партія ХДС/ХСС виступає проти надання пріоритетної фінансової допомоги українським біженцям, що може позбавити тих, хто не працює, соціальної підтримки.

Ще однією загрозою є можливе повернення біженців до своїх країн, якщо в Україні або Сирії зміниться політична ситуація. Це може також вплинути на українців, які не мають постійного статусу в Німеччині.

Українські біженці у Німеччині, фото: youtube.com
Українські біженці у Німеччині, фото: youtube.com

Для українців, які планують довгострокове проживання в Німеччині, важливо активно шукати роботу, навіть на менш кваліфікованих посадах. Це забезпечить фінансову незалежність і підвищить шанси на стабільне перебування в країні, незважаючи на можливі зміни в економічній та політичній ситуації.

Читайте також:

Зниження мобілізаційного віку: Володимир Зеленський дав чітку відповідь на хвилююче питання.

Володимир Зеленський розповів про вступ України до НАТО без окупованих територій: "Ми ніколи..."