Українцям збільшили середній розмір лікарняного. У розрахунку на день він склав 365,26 гривень.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТаку інформацію оприлюднила пресслужба Фонду соціального страхування на офіційному порталі.
Так зазначається, що середній розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності за підсумками першого кварталу поточного року зріс на цілих 15,9%.
"Всього в січні-березні Фонд прийняв на фінансування лікарняні на суму понад 4 млрд гривень. Це на 1,4 млрд гривень, або 51,8% більше, ніж у січні-березні 2020 року", — йдеться в повідомленні відомства.
В той самий час підкреслюється, що з початку 2021 року обсяг надходжень частки від ЄСВ на рахунок ФССУ щомісяця не покриває потребу у витратах відомства за той же період.
Так якщо в першому кварталі надійшло коштів на суму 6,85 млрд грн. частки від ЄСВ, то потреба склала цілих 8,27 млрд грн.
При цьому 7,78 млрд грн. - це витрати на лікарняні, декретні та страхові виплати постраждалим на виробництві.
Як кажуть у відомстві, таке зростання потреби у витратах за лікарняними листами в першу чергу пов'язане з коронавірусною інфекцією і спостерігається з осені минулого року.
Також часто лікарняні беруть у зв'язку з випадками загострення хвороб через заборону планових госпіталізацій і відсутністю або зменшенням обсягів проходження реабілітаційного лікування на базі санаторно-курортних закладів.
Додамо, як пояснюють фахівці, лікарняні зросли через збільшення середньої зарплати в Україні.
Як відомо, зараз Фонд соцстрахування виплачує лікарняні, починаючи з 6-го дня непрацездатності, а оплата перших п'яти днів відбувається за рахунок коштів роботодавця.
До слова, в новому проєкті закону пропонують оплачувати лікарняні за рахунок роботодавця за перші 10 днів, а з 11 дня вже за рахунок Фонду.
Раніше "Нyser" писав про те, що Фонд соцстрахування (ФСС) знову зіткнувся з нестачею коштів.
Також наш портал повідомляв, в Україні чоловіки можуть офіційно взяти відпустку на два тижні при народженні дитини або піти в декрет на три роки.