Президентом України Володимиром Зеленським був підписаний закон про призов на військову службу резервістів в особливий період. Згідно з даним документом, тепер резервістів призиватимуть без оголошення мобілізації.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЗакон, який набрав чинності, передбачає, що в країні з'явиться новий вид служби в армії – "військова служба за призовом осіб з числа резервістів в особливий період". Пише портал Obozrevatel.
Тепер людей з оперативного резерву на службу можна буде призвати за поданням головнокомандувача армії. Як відомо, на цей час цю посаду займає Руслан Хомчак.
У військовій частині потрібно буде з'явитися протягом 24 годин. Термін прибуття військовозобов'язаних, призначених до військової частини за мобілізацією, становить від 2 до 29 діб.
Також у рішенні Верховного Головнокомандувача ЗСУ визначатимуться завдання, обсяги, терміни та порядок проведення призову.
Заклик резервістів можливий в особливий період, який, до слова, в Україні діє з 2014 року.
Призиватимуть тих, хто вже уклав контракт про проходження служби у військовому резерві або зарахований до військового оперативного резерву. Тобто це люди мають бойовий досвід і служили в армії за контрактом або в одній з хвиль мобілізації.
У мирний час резервісти не служать ЗСУ і є цивільними. Їх тільки часом залучають до навчальних зборів, які тривають 30 діб, в особливих випадках термін може збільшуватися до 90 діб. Вони отримують навички з військово-облікової спеціальності та повинні підтримувати їх на належному рівні.
До слова, при бажанні резервіст може укласти контракт з державою і проходити службу.
Що важливо знати резервістам
Народний депутат від Партії "Слуга народу" Мар'яна Безугла підкреслила, що резервістів не відправлятимуть на передову.
У разі призову на них будуть поширюватися ті ж трудові, соціально-правові та освітні гарантії, передбачені для мобілізованих осіб.
Потрібно також знати, що закон передбачає адміністративну відповідальність за неявку до військового комісаріату, псування документів та інші правопорушення (від 510 до 850 грн.), а також кримінальну відповідальність за ухилення від призову (від 3 до 5 років ув'язнення та штраф від 8 500 до 11 900 грн.).
Раніше "Нyser" писав про те, що у Генштабі ЗСУ розповіли все, що потрібно знати про призов на строкову службу.
Також наш портал повідомляв, Хомчак звернувся до українців із закликом приєднуватися до Збройних Сил України.
Нагадуємо, військовий комісар розповів про головні нововведення призовної компанії цього року.