Якщо працюючий пенсіонер відпрацював два роки, але так і не отримав перерахунок виплат, то йому слід за місцем проживання звернутися до відділення Пенсійного фонду, з письмовою заявою про перерахунок.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЯк повідомляють експерти, навіть якщо стажу один повний місяць, пенсію зобов'язані перерахувати пропорційно, збільшивши стаж на 1/12 року.
Громадянам варто враховувати один важливий нюанс - термін перерахунку починається не від дня призначення пенсії, а від дня, коли пенсіонер звернувся із заявою про призначення пенсії.
Заяву можна подати протягом трьох місяців після настання пенсійного віку (при наявності стажу роботи) і пенсію призначать заднім числом, з дати настання пенсвыку (зараз, як правило, 60 років). А ось термін перерахунку обчислюється з дати подачі заяви.
В основному зростання пенсії у працюючих пенсіонерів виходить коштом стажу, який щороку дає додатково трохи більше ніж 1%.
Нагадаємо, формула розрахунку пенсії виглядає так:
Пенсія = середня зарплата х трудовий (страховий) стаж х індивідуальний коефіцієнт заробітку.
Трудовий стаж вважається у відсотках: 1 рік = 1%.
На практиці у більшості враховується тільки стаж, оскільки співвідношення їх зарплати до середньої зарплати по країні (особистий коефіцієнт), виявляється менше, ніж при призначенні пенсії.
Також фахівці відзначають, якщо працюючому пенсіонеру буде вигідно, то він може перейти з пільгової або спеціальної пенсії на трудову за віком. З цим питанням слід також звертатися до ПФУ.
Для того, щоб з'ясувати всі деталі про перерахунок пенсійної виплати слід зателефонувати на гарячу лінію Пенсійного фонду: 0800-503-753. Якщо назвете свої ПІБ та ідентифікаційний код, працівники ПФ у багатьох випадках зможуть дати роз'яснення за телефоном, відкривши електронну особову справу пенсіонера.
Раніше "Нyser" писав про те, що експерти розповіли, наскільки зміняться пенсії в українців з 1 липня.
Також наш портал повідомляв, в Україні набув чинності новий закон про електронні трудові книжки.
Нагадуємо, працюючих українців хочуть змусити самостійно накопичувати на пенсії.