Приказка «встав не з тієї ноги» відноситься до початку дня на похмурій ноті, і, хоча її часто використовують недбало, у фольклорі існує цікава точка зору, якою ногою слід користуватися першою, встаючи з ліжка.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяНаші пращури вірили, що поставити вперед праву ногу - це сприятливо, адже її, як кажуть, охороняє ангел-охоронець. Це нібито приносить успіх у починаннях, доброті з боку оточуючих і день без нещасть.
Навпаки, вважається, що починати день із постановки лівої ноги на землю - значить вести до низки невдач. Це може принести проблеми на роботі, розбіжності з іншими та загальне почуття зневіри. Інша інтерпретація передбачає, що лівосторонній початок може призвести до поганого настрою протягом дня, навіть якщо відбуваються позитивні події.
Цікаво, що традиція поширюється і на вдягання капців. Якщо першою взути праву ногу, очікується, що день буде наповнений радістю та добрими новинами. Однак якщо спочатку прикрити ліву ногу, це може супроводжуватися головним болем та несподіваними незручностями, наприклад, потраплянням брудної води.
Також є застереження щодо підняття швабри або віника: якщо під час ранкової рутини ручка опиниться під лівою ногою, це може призвести не тільки до неприємностей та похмурого настрою, а й до фізичного дискомфорту в нижніх кінцівках.
Хоча ці переконання сягають корінням у фольклор і забобони, вони додають унікальний підхід до того, як люди підходять до початку свого дня.
Читайте також:
Заберемо Закарпаття собі: в Угорщині вже розповіли на які українські території претендують
Такі так, це дуже апетитно: рецепт курячих шлуночків по-єврейськи
Хлопці відриваються на повну: відомий український гурт влаштував у Карпатах "голу вечірку"