Як і очікувалося, з приходом весни почнуть повзти вгору не лише ціни на овочі, а й свинину з яловичиною. А от молочна продукція, якщо вірити експертам аграрного ринку, почне трохи зменшувати ціну.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяАле є й хороша новина: подорожчання свинини та яловичини спостерігатиметься недовго – вже до кінця квітня ціни можуть стабілізуватися. Щоправда, у наших реаліях стабілізація зовсім не означає зниження цін. Одним з ключових факторів подорожчання м'яса є Великдень, що наближається. Ціни на м'ясну продукцію у цей період традиційно б'ють рекорди.
Що ж до економічної складової, за словами аналітика Українського клубу аграрного бізнесу Максима Гопки, весняне зростання цін на м'ясо обумовлене двома чинниками: по-перше, вже у другій половині лютого закупівельні ціни на живець суттєво піднялися та повернулися на довоєнний рівень. По-друге, останні кілька тижнів зросли ціни на корми.
"Тому висока ймовірність, що ціни ще збільшуватимуться у березні, стабілізувавшись у квітні. Ще одним фактором впливу на вартість усієї м'ясної продукції є ціни на корми, які в останні тижні почали зростати", – сказав Гопка, якого цитує Оглядач .
При цьому експерт зазначає, що молочні продукти навесні подешевшають, хоч і не значно. Одна із причин – зменшення вартості газу.
"Це важливо для виробництва молочних продуктів. Тому існує можливість зменшення цін у більшості категорій молочних товарів", - підсумував Гопка.
Нагадаємо, згідно з даними Держстату, у лютому ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%. Найбільше (на 13,9%) подорожчали овочі. На 1,4–0,4% зросли ціни на фрукти, м'ясо птиці, рибу та рибні продукти, хліб, молоко та молочні продукти, макаронні вироби, безалкогольні напої.
Читайте також:
Українцям розповіли, скільки діятимуть "помилкові" паспорти. Що потрібно знати .
Ситно та апетитно: рецепт пісних горохових котлет з капустою.
Названо 3 речі, які притягують до будинку біду та неприємності.