Стало відомо, що 29 січня на 94-му році життя помер легендарний український поет, перекладач, громадський та політичний діяч та Герой України Дмитро Павличко. Видатний українець був одним із тих, хто писав Акт проголошення Незалежності України у серпні 1991 року.

Сумну новину повідомили в Facebook прес-служба Міністерство культури та інформаційної політики України

Зазначимо, що в останні роки Дмитра Павличка не часто згадували в суспільстві, але буквально за кілька хвилин після своєї смерті він перетворився для сучасників на брилу, на пам’ятник, на одного з великих українських поетів, на людину, яка невтомно працювала для того, щоб Україна стала державою, що відбулася.

Дмитро Павличко був одним із засновників Народного Руху України та Демократичної партії України, а 1990 року став депутатом Верховної Ради УРСР. У липні цього року став співавтором Декларації про державний суверенітет України.

Після проголошення незалежності та референдуму Дмитро Павличко продовжив політичну діяльність – у 1998 році був обраний народним депутатом. З 1995 до 1998 року Павличко був на посаді посла України в Словаччині, а з 1999 по 2002 роки був послом у Польщі. Саме за клопотання у Варшаві з'явився пам'ятник Тарасу Шевченку.

З 2005 до 2006 року втретє був депутатом Верховної Ради. 2004 року удостоєний звання Героя України.

Саме Павличко подарував Україні культову пісню "Два кольори", яка вже стала народною і протягом десятиріч продовжує об’єднувати українців всіх поколінь.

Багатьма своїми поезіями Дмитро Павличко возвеличував кохання, писав на інтимні та філософські теми, присвячував рядки рідній мові, займався літературними перекладами. Саме завдяки йому вперше українською мовою з'явилося повне зібрання творів Вільяма Шекспіра в шести томах.

Крім того, чимало текстів, що вийшли з-під пера поета, стали піснями. Це і "Впали роси на покоси", і "Явір і яворина", і "Долиною туман тече".

Читайте також:

Погрожує безпеці РФ: Машу Єфросинину в Росії визнали терористкою

Лукашенко готовий мати продати: Москва наставила «дуло» на Бацьку і чекає на рішення

Пішов із сім'ї – йди з роботи: Микиту Добриніна з «Холостяка» залишили без заробітку