В Україні потрібні фахівці у сфері продажу, торгівлі, виробництва, IT, маркетингу, логістики, а також фармацевтики. Якщо брати по містах-мільйонниках, то роботодавці шукають найчастіше продавців-консультантів, маркетологів, операторів контакт-центрів, бухгалтерів та ін. Проте після закінчення війни будуть потрібні й фахівці з інших сфер.

Про це розповіла Тетяна Пашкіна, HR-експертка та кар'єрна консультантка. За її словами, запити роботодавців не сильно змінилися, а ринок праці не змінився кардинально, якщо йдеться про професії, які були потрібні раніше.

"До популярних по містах-мільйонниках, звісно, можна віднести продавців-консультантів, операторів контакт-центрів, digital-маркетологів та ін. Залежно від міста там своя п'ятірка, але якщо ми кажемо про загальні якісь речі, то це продавець-консультант, робоче виробництво, інтернет-маркетолог та бухгалтер. Якщо ми отримаємо післявоєнний ринок праці, можливо, замість робочого виробництва буде будівництво, воно додасться чи витіснить когось із цієї п'ятірки. Бо, як на мене, наразі ми підтримуємо нашу економіку в балансованому стані, який дозволяє нинішня ситуація, а далі просто буде мультиплікація такого ринку праці, який є, з додаванням тих нюансів, які будуть під час поновлення", – сказала експертка.

Після закінчення війни будуть потрібні фахівці у сфері будівництва, психологи та лікарі. "Це також виробництво будівельних матеріалів і відповідних реалізацій для поновлення країни. Ну і, можливо, додамо психологів, лікарів, тому що, я гадаю, людей, яким потрібна буде медична або психологічна допомога, буде значно більше", – сказала вона.

Читайте також:

Васильєва коляда: що не можна робити 13 січня Традиції та прикмети

Старий Новий рік-2023: які страви обов'язково мають бути на столі

Як відрізнити підроблений мед від сьогодення за допомогою звичайного паперу. Допоможе навіть на ринку