Станом на 1 вересня готівкові курси валют у банках регіонів України коливаються від 27,50 грн. (у Києві) до 40,60 грн. (в Одесі) за долар при купівлі. При цьому курс продажу знаходиться в коридорі від 37,57 грн. (у Харкові) до 41,00 грн. за долар (в Одесі). Проте вже з вересня фінансові аналітики прогнозують надходження валюти від зернового експорту та фінансову допомогу Європейського Союзу, тож усе може кардинально змінитись.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТак, керівник служби продажів казначейських продуктів АТ "Банк Авангард" Юрій Крохмаль вважає, що ближче до опалювального сезону попит на валюту зростатиме, а це суттєво посилить девальваційні настрої щодо гривні. Про це пише Уніан .
Експерт нагадав, що НБУ 21 липня 2022 року підвищив офіційний курс гривні на 25% – до 36,57 грн/дол. Крахмаль констатує, що угоди на міжбанку йдуть близько до верхньої межі встановленого коридору 36,85 – 36,93 гривні за долар. При цьому готівковий ринок стабілізувався у діапазоні 40,50 – 40,90 гривень за долар.
Експерт також звернув увагу, що бюджет все ще потребує емісійної підтримки з боку Нацбанку, а ставки з ОВДП не компенсують знецінення гривні через інфляцію.
Щодо євро, то експерт вважає, що долар продовжить зміцнюватися щодо європейської валюти. Економіка Європи страждає через війну в Україні, зокрема через кризу на енергетичному ринку. Крім того, США мають намір продовжувати боротьбу з інфляцією, що може призвести до підвищення ставок.
"Європейський центральний банк також підвищує ключову ставку, але "відстає", що робитиме долар привабливішим", - підсумував Крохмаль.
Читайте також:
У Росії згоріли два автовози з новими Ладами для сімей окупантів
ЗСУ починають наступати по всій лінії фронту: у Зеленського заявили про початок "спеки"
"Перекосили" один одного: російські контрактники відкрили вогонь по ФСБшникам