Вважають, що жінці не місце на фронті. Ще б пак, чоловіки, як правило, сприймають жінок на війні як додаткове навантаження. Офіцери вважають, що їм потрібно захищати не лише свою землю, а й жінок, які стоять пліч-о-пліч з ними на лінії вогню. А ось Тетяна Чубар, або просто "Принцеска" - не просто найвідоміша блондинка ЗСУ, а гроза росіян та гордість 58-ї бригади. Про неї написав Главред .
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяСпочатку Тетяна Чубар мала піч тістечка, але на випускному фото дівчини немає — змінила фартух на піксель. Як розповіла журналістам мама Тетяни, "безстрашність була її зброєю від народження". Крім того відомо, що Тетяну зі старшою сестрою батьки виховували у суворій дисципліні.
"Вона могла і на тракторі їздити, і із землею, ну все те, що я міг, все і вона могла, буквально. У неї було бажання: "Тато, а може, я справді піду служити, ось ти два роки служив і я піду. Стріляти любила і досить прицільно стріляла», – розповідає тато Тані.
Не дивно, що з 2017 року Тетяна Чубар у лавах Збройних Сил України, а їй було лише 18 років. Спочатку була діловодом, служила у медроті, потім у реактивній батареї, а далі – вже у самохідному дивізіоні.
Улюбленці 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського зараз 23 роки.
Наразі Тетяна навідниця самохідної артилерійської установки з 58 окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського. На її рахунку близько десятка знищених цілей – і це лише першого місяця війни. Нині кількість побитої ворожої техніки міститься у таємниці.
"Її батарея, до складу якої вона входить, знищила понад 68 одиниць техніки. Підтверджених, а скільки ще не підтверджених", - каже керівник штабного самохідного дивізіону Дмитро Яхненко.
Коли поїхала вчитися на навідницю САУ, була єдиною дівчиною у навчальному дивізіоні у Немирові. У лютому цього року планувала поїхати вчитися на командира гармати.
Так Тетяна виглядала до війни:
А ось відео, яке підірвало Мережу, набравши понад мільйон переглядів. За словами командира, це була справді бойова робота на поразку.
Дівчина за час війни стала набагато серйознішою. Каже, звичайно, усвідомлює, яку небезпечну роботу робить.
"При прямому влученні - це братська могила. Це страшно, це важко, але кожен на своєму місці", - додає Принцеска. - Ми стоятимемо до останнього. Особисто я буду.
За особливі досягнення Таню нагородили медаллю захисника Вітчизни Орденом за мужність та підвищили до командира гармати.
До речі, рішення Тетяни піти на фронт мати сприйняла тяжко, а батько підтримав.
"Нехай керує, хай командує хлопцями і мною хай би керувала, якби поряд, я б не підкачав її і разом з нею там", — каже чоловік.
У перший день війни батько теж пішов воювати добровольцем, на фронті нарешті побачилися після довгої розлуки.
"Ми були за 10 км, де вона була біля Ніжина, ми побачилися, обнялися і розбіглися, були такі емоції, я цілий місяць не міг їх передати, тому що вперше побачив дочку за два роки", - згадує чоловік.
Читайте також:
Три терміни: карпатська мольфарка розповіла, коли може закінчитись війна в Україні .