В Україні з першого квітня поточного року змінилися правила оплати лікування, передбачені нові доплати лікарям і тим, хто працює на швидкій допомозі.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро це повідомив керівник Національної служби здоров'я Андрій Віленський в інтерв'ю "LIGA.net".
Так з 1 квітня з'явилися доплати за так звані пріоритетні послуги. Тарифи будуть відрізнятися через складність випадку, лікування, за більш технологічні методи, які дозволяють пацієнту мати шанси вижити та не отримати інвалідність.
Пріоритетними вважаються наступні медичні послуги:
- лікування гострого мозкового інсульту;
- лікування гострого інфаркту міокарда;
- допомога при пологах;
- допомога в складних неонатальних випадках;
- інструментальні обстеження для ранньої діагностики онкологічних захворювань (п'ять ендоскопічних послуг та мамографія).
Як зазначив Андрій Віленський, раніше єдиний тариф не впливав на тактику лікування, також не було додаткових стимулів у лікаря.
Швидка допомога отримуватиме доплату за виконання умов договору. Для швидких це буде транспортування пацієнтів з підозрою на інфаркт/інсульт в установи, які мають договори з НСЗУ на ці пакети послуг. Щоб пацієнт потрапив саме туди, де є необхідна медична допомога.
Також доплати за умови виконання договору ввели сімейним лікарям. Показником для доплат, чиновник каже, буде вакцинація дітей до шести років КПК (кір, паротит, краснуха), оскільки Україна входить до списку країн з низьким рівнем вакцинації.
Його оцінюватимуть раз на три місяці. Платити за результатами такої оцінки будуть з 1 вересня. Сума - 5% від оплати НСЗУ, проведених за ці періоди.
Крім цього, чиновник заявив, що для пацієнтів з коронавірусною хворобою діє програма медгарантії в повному обсязі, не тільки "ковідний пакет".
Раніше "Нyser" писав про те, що Кабмін оновив перелік безкоштовних медичних послуг.
Також наш портал повідомляв, МОЗ пропонує введення нової форми лікарняних.
Нагадуємо, в Україні планують ввести кримінальну відповідальність за насильство або погрози на адресу медиків.