Громадяни України будуть повинні платити податки за свою ж власність
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЗгідно з Податковим кодексом України, до 1 липня цього року включно, українцям, можливо, прийде квитанція, в якій буде вказана сума податку на нерухому власність за минулий, 2020 рік. Такі "платіжки" тепер будуть приходити щорічно.
Після отримання квитанції, у громадянина є два місяці, відведені на оплату податку, а сам розмір суми залежить від того, де знаходиться нерухомість. Зокрема, обсяг ставки встановлюється місцевими органами самоврядування, але при цьому не повинен перевищувати 1,5 відсотка від мінімальної заробітної плати(минулого року - 62,5 гривні, в цьому - 70,8 гривні). Однак, якщо у громадянина площа квартири не вище 60 квадратних метрів, а дома - не більше 120 квадратів, податок можна не оплачувати.
До того ж можливо, що не все втрачено - місцева влада має право на збільшення мінімальної неоподатковуваної площі, і збирати податки з будинків і квартир, які потраплять до переліку після встановлення власної, місцевої мінімальної або максимальної норми за метрами квадратними. Минулого року, якщо у власника квартири у власності було на 20 квадратних метрів більше норми, він зобов'язаний сплатити цього року - 1 250 гривень, а наступного, за цей рік, вже 1 416 гривень.
Можуть не оплачувати податки: пенсіонери, ветерани, неповнолітні або недієздатні. Або в тому випадку, якщо вартість квартири не вище 300 мінімальних заробітних плат для великих міст, і до 100 "мінімалок" в населених пунктах з чисельністю населення до 1 мільйона. Те ж стосується і житлових будинків - до 600 "мінімалок" у великих містах і 250 "мінімалок" - в населених пунктах з населенням до 1 мільйона.
До слова, раніше "Hyser" писав про те, що після введення накопичувальної пенсійної системи замість солідарної, виплати можна буде передавати у спадок.
Також раніше "Hyser" повідомляв про те, що українських водіїв з 17 березня очікують нові, астрономічні суми за порушення елементарних вимог ПДР.
А до цього "Hyser" розповідав про те, що в Україні почалися затримки фінансування соціальних виплат.