Вахтанг Кікабідзе був одним із найвідоміших артистів радянської естради. У кінематографі Кікабідзе прославився після виходу фільму "Міміно" у 1977 році, де виконав роль льотчика Валіко Мізандарі, за яку отримав Державну премію СРСР. А ще ця велика актор і справжня людина хотіла жити вільно і того ж бажала іншим. Саме тому, враховуючи сьогоднішні реалії, труна Кікабідзе прикрашала український прапор, а серед тих, хто прийшов попрощатися, практично не було росіян.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяСьогодні, 19 січня, у Тбілісі відбувся похорон знаменитого грузинського актора та співака Вахтанга Кікабідзе. Згідно із заповітом, його поховали на старому Верійському цвинтарі, поряд із матір'ю.
Після панахиди у храмі Кашветі, яка проходила 17-18 січня, вранці у четвер, 19 січня, труна Кікабідзе була перенесена до Тбіліської філармонії для заключної церемонії прощання.
Труна Кікабідзе була покрита двома прапорами - грузинською та українською. Таке рішення ухвалили його рідні, знаючи, що він дуже любив український народ.
Також поряд стояли квіти із жовто-блакитними стрічками.
Звичайно ж, на жалобній церемонії були присутні діти Кікабідзе. Син Костянтин приїхав із Канади, щоб попрощатися зі знаменитим батьком.
Також на похороні була помічена Нані Брегвадзе - " остання справжня цариця Радянського Союзу", яка дружила із зіркою "Міміно" багато років.
На прощальній церемонії був і міністр культури України Олександр Ткаченко, котрий зачитав заяву президента Володимира Зеленського.
Із російських зірок на церемонію прибув лише Станіслав Садальський.
"Прилетів у Тбілісі на похорон. Думав, улечу раніше, але одна панахида в церкві Кашветі триватиме два дні, і лише потім прощання у Тбіліській філармонії. Тож затримуюсь", - написав актор у соцмережах.
Зазначимо, що Кікабідзе після 24 лютого 2022 року підтримав Україну. Він неодноразово порівнював Путіна зі Сталіним, який "половину інтелігенції перестріляв свого часу", а війну проти України справжнім геноцидом.
"Це страшне видовище. Такого я не бачив навіть у кіно. Зараз міста, в які я раніше літав із концертами, нічого немає. Усі зрівняли із землею. Нічого не залишилося. А що ще називається геноцидом? Коли дітей вивозять, віддають у які- то далекі країни. Коли вибухають дитбудинки, коли підривають пологові будинки, дитячі садки. У мене мова не повертається", - казав Кікабідзе.
Читайте також:
Просто до сліз: маленька українка зворушливо зустріла дідуся з фронту. Відео