Одіозна пропозиція Мінекології щодо " реформування " Державної екологічної інспекції викликала великий резонанс у суспільстві. Суспільність справедливо обурилася, що замість реальних дій під час війни відомство Руслана Стрільця затіяло зміну вивісок за державні кошти . При тому, що нещодавно Президент Володимир Зеленський закликав усіх чиновників відкласти нагальні витрати, спрямувавши гроші на оборону держави.

Проте Мінекології намагається проштовхнути так зване реформування Державної екологічної інспекції, замінивши назву органу та змусивши громадськість за це заплатити. І це через те, що фахівці щодня ведуть підрахунок збитків, які завдали агресором нашій державі. Чи не зіграє це саме на руку окупантам? Таке питання поставила і Олена Криворучкіна, заступник голови Комітету Верховної ради з питань екологічної політики на національному форумі "Вода у промисловості та АПК під час війни та кліматичної кризи"

запропонована Мінекології? Загалом це просто зміна років із попередньої Концепції, але є принципове ноу-хау: до кінця 2023 року пропонується ліквідувати центральний офіс та всі територіальні органи Державної екологічної інспекції та створити новий орган Державної природоохоронної інспекції. Важко уявити, скільки це коштуватиме платникам податків, адже відсутня хоч єдина цифра у фінансовому обґрунтуванні цього нерозумного «шабашу». При цьому зазначено, що джерелом фінансування є кошти Держбюджету. Дивно, адже ні в бюджеті 2023 року, ні в проекті бюджету 2024 року такі кошти не передбачені. Які статті видатків Мінсередовища думає скоротити, щоб реалізувати безглузде рішення невідомо. Дякуємо за позицію Міністерству фінансів, яке у своїй відповіді на таку Концепцію офіційно відповіло,

Також депутат наголосила, що саме Держекоінспекція сьогодні займається надважливою справою, щодня збираючи та документуючи злочини рашистів проти довкілля України.

"Не можна забувати, що Держекоінспекція на сьогоднішній день є єдиним органом, відповідальним за фіксацію екологічних збитків унаслідок збройної агресії. Між її ліквідацією та створенням нової структури однозначно буде певний тимчасовий лаг. І тут у мене вже застереження не в контексті інтересів захисту навколишнього середовища, а у контексті інтересів щодо захисту держави під час воєнного стану – а чи не зіграє така запропонована Концепція «на руку» агресору?», – зазначила Олена Криворучкіна.