27 лютого - річниця вбивства російський політичного і державного діяча Бориса Нємцова.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяВ кінці 90-х він вважався наступником Бориса Єльцина, але вибір припав на людину, ім'я якого добре відомо.
Єльцин очолив Російську Федерацію в 1991 році, а через п'ять років він був переобраний на другий термін. 31 грудня 1999 року політик оголосив про свою відставку і призначив виконуючим обов'язки президента тодішнього прем'єр-міністра, колишнього директора ФСБ Володимира Путіна.
Але що було б зі світом, якщо Росію очолив Борис Нємцов?
Бориса Нємцова вбили 27 лютого 2015 року на Москворецькому мосту. Більшість його соратників пам'ятають політика, як яскраву особистість. Його прогнози, зроблені 10-15 років тому, досі збуваються. Так, наприклад, колись він передбачив, що Росію чекає ізоляція і міжнародні санкції.
За словами політика Володимира Рижкова період, протягом якого Єльцин розглядав кандидатуру Нємцова, тривав близько року, до дефолту. Президент бачив у ньому великий потенціал, адже убитий Нємцов був довіреною особою на президентських виборах в 1991 році, також в тому ж році був призначений губернатором, а в 1995 році переобраний на посаду губернатора Нижегородської області. Єльцин в ньому великий політичний потенціал і коли переобрався на другий термін запросив Нємцова в Москву на посаду міністра енергетики і першого віце-прем'єра.
Росія могла б уникнути дефолту і це було абсолютно реально, вважає Рижков.
"Якби тоді Єльцин не зняв Віктора Степановича Черномирдіна, то не було б дефолту. І це б зберегло шанси Борису Нємцову бути наступником тому, що реформатори не були б дискредитовані", - упевнений політик.
Рижков каже, що у Нємцова були абсолютно ясні погляди. У нього був досвід управлінця в кризові часи. Тому, якби вибір припав на Нємцова, Росія не розірвала б відносини із Заходом. А навіть навпаки, РФ зміцнювала б партнерство і залучала інвестиції.
Рижков впевнений, що Росія не забирала б Крим і Україна була для неї братньою державою.
До Європейського Союзу Росія не вступила б, але відбулося б будівництво чотирьох просторів і максимально інтегрувалися з точки зору законодавства та економіки.
А не вступила б в ЄС тому, що РФ є занадто великою країною для Євросюза і ніколи всерйоз це не розглядалося.
"Але не обов'язково вступати, щоб створити те, що Карл Дойч називав співтовариство безпеки", - говорить Рижков.
Раніше Hyser писав про те, що Муженко розповів, за яких умов Україна розтрощить Росію.
Також Hyser повідомляв, що в Тристоронній контактній групі розповіли, в якому випадку підуть на компроміс по Донбасу з Російською Федерацією.
Нагадаємо, що Леонід Кравчук виступив з грізним попередженням для Росії через загострення ситуації на Донбасі.