23 травня Православна Церква вшановує пам'ять двох шанованих особистостей - святого Михаїла Сповідника і преподобної Єфросинії, чиї духовні шляхи залишили глибокий слід у християнській історії.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЗ юності святий Михаїл відчував глибокий заклик присвятити своє життя Богу. Його непохитна віра була випробувана в неспокійний час, коли іконоборство охопило Візантійську імперію. Правителі тієї епохи віддавали суворі накази знищувати священні ікони і переслідувати будь-кого, хто насмілювався поклонятися їм.
У той час як багато хто капітулював під страхом, Михайло стояв твердо. Він відкрито чинив опір єресі, мужньо захищаючи шанування святих образів і протистоячи імператорській владі. Його смілива позиція обурила правлячу еліту, що призвело до його арешту. Піддаючись погрозам, приниженням і стражданням, він ніколи не вагався у своїй прихильності православній вірі.
Хоча він не був страчений, роки вигнання і поневірянь, які він переніс, стали духовним мучеництвом. Його життя, сповнене витривалості і стійкості у вірі, принесло йому звання сповідника, позначення для тих, хто страждає за істину, не проливаючи крові. Спадщина Михайла живе як вічний приклад непохитної відданості.
23 травня також вшановують преподобну Єфросинію, яка народилася в багатій і побожній родині. Незважаючи на своє привілейоване виховання, Єфросинія жадала життя, віддаленого від мирських відволікань. Зіткнувшись із наполегливими пропозиціями руки і серця, вона прийняла незвичайне рішення: повністю залишити своє колишнє життя позаду.
Переодягнувшись у чоловічий одяг і прийнявши ім'я Смарагд, вона вступила в чоловічий монастир, де таємно прожила 38 років. Її життя в цих монастирських стінах було позначене мовчанням, постом і глибокою молитвою. Хоча її побратими-ченці вважали її скромним братом, вона стала духовним наставником для багатьох - навіть для власного батька, який неусвідомлено шукав поради у своєї замаскованої доньки.
Лише наприкінці свого життя Євфросинія розкрила свою справжню сутність. У потужний момент благодаті вона закликала батька прийняти її вибір як божественне покликання. Зворушений її духовною силою, він пізніше сам прийняв чернече життя і продовжив аскетичний шлях своєї доньки в її келії.
Традиція містить кілька погодних прикмет для цієї дати:
Ранковий туман говорить про дощ, що наближається.
Північні вітри вказують на теплу і суху осінь.
Східні вітри сигналізують про ймовірність дощу і більш низьких температур.
23 травня вважається духовно чутливим днем. Людям рекомендується:
Уникати сварок, сварки, лайки, заздрості та жадібності, оскільки вони ведуть до внутрішнього хаосу і позбавляють людину спокою та благополуччя.
Утримуватися від обміну особистими планами або внесення великих змін у життя, таких як переїзд.
Не давати грошей у борг і не роздавати речі, оскільки вважається, що це може ненавмисно принести нещастя або втрату здоров'я і стабільності.
Духовні практики на цей день:
Цього дня віряни підносять молитви святому Михаїлу, просячи його захисту і мудрості в життєвих випробуваннях. Святу Євфросинію також згадують з особливою пошаною, її приклад додає сили тим, хто прагне до життя в чистоті та самовідданості.
Так, 23 травня однозначно слугує нагадуванням про тиху силу, мужню віру і силу прихованої святості.
Нагадаємо, гороскоп на 23 травня: гармонія Уран-Сатурн готує сюрприз на п'ятницю – на це чекали всі
Раніше «hyser» повідомляв, готуємося жити у темряві: відключення світла вдарять із новою силою через погоду та дефіцит газу
Як повідомляв «hyser», ніколи не садіть ці овочі та фрукти на городі та в саду: урожай доведеться згодувати свиням