Щовесни ми біжимо в сад, з тривогою і надією оглядаємо гілочки яблунь, а побачивши на них червоні бруньки, полегшено зітхаємо - перезимували. Щоб так було завжди, важливо знати, якого догляду потребують плодові дерева перед настанням холодів.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяГотувати до зими потрібно всі яблуні, не поділяючи їх за віковою та сортовою ознакою.
Підготовка яблунь до зими включає такі роботи:
- прибирання пристовбурного кола;
- вологозарядний полив;
- підживлення;
- зачищення кори та санітарне обрізування;
- обробка від хвороб та шкідників;
- захист від опіків та зайців;
- утеплення ствольного кола.
Отже, всі знають, що віддавши врожай, яблуні скидають листя. Ось тільки слід пам'ятати, що шар опалого листя - це розсадник інфекцій і притулок личинок комах - шкідників яблуні. Саме тому листя і падалицю потрібно зібрати та скласти у компостну купу.
Крім того, всі плодові дерева потребують рясного поливу аж до середини жовтня. Рекомендується під молоді яблуня виливати 2-3 відра води, зрілим деревам необхідно до 6 відер, старим - від 10 до 15. Якщо вода погано йде, "поїте" яблуні з інтервалом у кілька днів.
Ось навіщо потрібен вологозарядний полив:
- збільшення зимостійкості дерев;
- уповільнення промерзання ґрунту;
- стимуляція весняного зростання пагонів;
- підвищення урожайності.
Мета осіннього поливу - ретельно просочити ґрунт на глибину хоча б 60 см.
По-третє, яблуню потрібно мульчувати правильними матеріалами. Найкраще підійде суміш із соломи або твердої деревини, присипаної гравієм: така мульча благополучно прикриє коріння дерева до настання весни.
І ще, після опадання листя, дерево обов'язково потрібно захистити від шкідників. Дротова огорожа допоможе від мишей та зайців, а клейкі стрічки та бар'єрні стрічки не дадуть вразити дерево личинкам зимової п'ядечки.
Пам'ятайте також, що яйцеклади та личинки плодожерки, яблуневої попелиці та інших шкідників влаштовуються на зиму у звивистій корі, а знищити їх можна лише обприскуванням дерев 3% бордоською рідиною або залізним купоросом. Працюйте в суху безвітряну погоду, зрозуміло, якщо не обіцяють нічних заморозків.
Під час підготовки яблунь до зими також обріжте зламані та сухі гілки, а зрізи замажте садовим варом. Крім того, потрібно зачистити кору від моху, лишайників і кори, що відшаровується.
Читайте також:
Листя вишні пожовкло, але ще не жовтень: терміново рятуйте дерево, це кокомікоз