Кожна досвідчена господиня знає, що пляшечка оцту завжди має бути на кухні – як банка із содою. Однак, якщо вивчити асортимент магазинів, виявиться, що цього продукту там десяток видів. Стало відомо, який оцет підходить для маринування, а який – ні.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЗазвичай у магазинах продається п'ять основних видів оцту, серед них:
- їдальня;
- яблучний;
- винний;
- рисовий;
- бальзамічний.
При цьому не кожен із них підходить для консервації овочів на зиму.
Так, найчастіше для консервування використовується оцет столовий. Це 3-15% водний розчин харчової оцтової кислоти.
Однак для консервації придатний продукт, на етикетці якого зазначено вміст оцтової кислоти щонайменше 5% (за деякими даними, не менше 6%).
Справа в тому, що саме кислотність робить продукти безпечними для тривалого зберігання в банках. Вона блокує розмноження бактерій, адже при неправильній консервації овочів можна захворіти на ботулізм.
А ось 4%-ний оцет може зіпсувати консерви. Однак якщо ви зробили такі закрутки, то після остигання їх потрібно помістити в холодильник і з'їсти кілька днів. Тримати довго ці продукти не можна.
До речі, якщо на етикетці написано "розчин оцтової кислоти 9%-ний", то кислоти там має бути саме 9%. Допускається відхилення 0,3%, тобто в цьому випадку її має бути не менше 8,7%. Але не всі виробники дотримуються рецептури і просто дурять споживачів, розбавляючи оцет водою. А такий продукт для консервації годиться.
І ще не рекомендується використовувати оцет з додаванням ароматизаторів, барвників та інших хімічних добавок.
Крім того, важливо стежити за терміном придатності цього консерванту, зберігати його у темному та сухому місці.
Для маринування овочів добре підійде також яблучний чи винний оцет.
Так, наприклад, яблучний оцет за популярністю йде відразу після їдальні. Його радять застосовувати в невеликій кількості як заправку салатів для надання їм цікавішого смакового відтінку, а також при приготуванні білого м'яса або риби.
Що ж до винного оцту, то хоч він і менш популярний, ніж столовий або яблучний, але при цьому він дуже корисний для здоров'я через високий вміст калію та магнію. Такий оцет добре підходить до вишуканих та делікатесних страв, а також для заправки салатів.
Читайте також:
Ідеально з картоплею: рецепт помідорів у томатному соку на зиму – одна банка розійдеться за півдня
Чим підгодувати буряк влітку, щоб він був великим, соковитим і солодким: ви хвалитися цією хитрістю
Люди відкривають банку за банкою: рецепт апетитних огірків у томатній заливці на зиму