Всі працівники знають, що зараз у законі чітко прописано причини для звільнення співробітника. Серед причин звільнення: мобілізація, поява у нетверезому стані, цькування на робочому місці, прогули тощо.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяА от у новому проєкті пропонують надати можливість роботодавцю звільняти робітника фактично без причини. Тобто звільняти співробітника можна буде "з причин економічного, технологічного, структурного чи аналогічного характеру". Співробітника тільки треба буде повідомити про звільнення за 2 місяці або виплатити йому компенсацію у подвійному розмірі заробітку за кожен день зменшення строку попередження. Тобто, можна одразу виплатити 4 середні зарплати та звільнити за один день.
Якщо ж робітника звільняють у зв'язку з бойовими діями (наприклад, ракета поцілила у приміщення, знищила обладнання тощо), то попередити про звільнення треба за місяць.
"Роботодавець має право без згоди працівника замінити строки попередження, передбачені частиною другою цієї статті, грошовою компенсацією у розмірі, визначеному трудовим договором, але не меншою від потрійного середньоденного заробітку за кожен робочий день зменшення строку такого попередження", – йдеться у документі.
Водночас у новому документі також передбачили перелік випадків, коли заборонено звільняти співробітника. Зокрема, не можна звільняти задля помсти, через дискримінацію за будь-якою ознакою, членство у профспілках, через скаргу співробітника чи його намір стати представником колективу.
Крім того, заборонено з ініціативи роботодавця звільняти співробітника, якщо він чи вона має дитину у віці до 1,5 року. Також не можна звільняти вагітну чи жінку в декреті.
Читайте також:
На яку зарплату можна влаштуватися у Європі та кого беруть на роботу