Верховна Рада працює над законопроектом, який пропонує новий підхід до резервування призовників України. Ключовою особливістю запропонованої системи є запровадження щомісячної виплати, що забезпечує відстрочку від мобілізації окремих категорій працівників.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро це пише «epravda»
На відміну від попередньої концепції, запропонованої Офісом Президента, новий підхід відмовляється від закріплення застережень до розміру заробітної плати чи ПДФО.
Згідно з новою пропозицією, компанії виплачуватимуть фіксовану щомісячну плату, що дозволить їм резервувати співробітників незалежно від їхньої посади. Головна умова – компанія має працювати законно, відраховуючи податки до бюджету.
Законопроект спрямований на те, щоб надати всім підприємствам, а не лише тим, які Кабінет Міністрів визначив як критично важливі можливості резервувати важливі кадри. Наприклад, станції технічного обслуговування, що займаються ремонтом військової техніки, також мають право на резерв співробітників.
"Встановлення будь-яких критеріїв (відносно заробітної плати – ред.) буде сприймається суспільством, як поділ на класи. На підприємстві можуть самостійно обирати, кого зі співробітників хочуть забронювати", - пояснив зміну концепції голова економічного комітету та співавтор законопроекту Дмитро Наталуха.
Законопроект передбачає доплату до військового збору за кожного зарахованого працівника з огляду на фіксовану ставку у розмірі 20 тисяч гривень, додану до 1,5% військового збору. Цей додаток до військового збору покликаний забезпечити швидке податкове адміністрування та забезпечити кошти виключно для військових потреб.
Пропозиція вимагає, щоби співробітники були офіційно зареєстровані, а компанії не повинні мати податкових заборгованостей. Метою цього механізму є резервування до 50% призовників.
Автори ініціативи вважають, що такий підхід допоможе запобігти підвищенню податків, оскільки кошти добровільно спрямовуватимуться бізнесом на військові потреби.
Крім того, вони сподіваються, що цей механізм виведе певні компанії з тіні, спонукавши їх платити податки офіційно та перешкоджаючи використанню схеми ФОП (індивідуального підприємця) для оптимізації оподаткування.
У проекті документа наголошується, що близько 3,4 мільйона чоловіків в Україні наразі мають невизначений економічний статус. За оцінками, фіксована ставка бронювання за різних сценаріїв принесе дохід від 18 до 155 млрд гривень на рік.
Читайте також:
Старовинний обряд на гроші: що потрібно зробити, щоб позбавитися фінансових труднощів
Урожай вас радуватиме: місячний календар на березень. Що і коли треба садити
Українцям розповіли, як скасувати обмін валюти: ви маєте на це законне право