В Україні ще кілька разів підвищуватимуть розмір пенсійних виплат
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро те, коли громадянам похилого віку в точності варто очікувати зміни пенсій, пише видання "Сьогодні".
Відзначимо, що у квітні 2021 року вже провели перерахунок виплат для офіційно працевлаштованих пенсіонерів, які пропрацювали з моменту виходу на заслужений відпочинок не менше двох років.
В липні поточного року передбачається чергове збільшення розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, з 1 769 гривень до 1 854 гривень. Також збільшать суми надбавок, доплат до пенсії(за трудовий стаж понад норму стаж тощо). Особи, які досягли віку в 75 років, і мають необхідний трудовий стаж у 25 років для чоловіків, і 20 для жінок, зможуть розраховувати на виплати від 2 500 гривень, без урахування щомісячної надбавки в 400 гривень. Пенсіонери віком у 80 років зможуть отримувати щомісяця по 500 гривень.
Після чергової зміни розміру мінімального прожиткового мінімуму в грудні, непрацездатні громадяни отримуватимуть по 1 934 гривні, тобто мінімальна пенсія без необхідного трудового стажу становитиме саме цю суму. Збільшать і розмір доплат за кожен рік понад стаж: на цілих 0,8 гривні за кожні зайві 12 місяців перероблювання.
Втім, це ще не всі новини. З вересня 2021 року "Укрпошта" припиняє доставляння пенсій та соціальної допомоги за місцем проживання одержувача. Розраховувати на візит листоноші тепер зможуть тільки: особи з інвалідністю першої групи; громадяни, яким потрібен постійний сторонній догляд; особи, які досягли віку в 80 років і ті, хто отримує соцдопомогу по догляду за літніми.
До слова, раніше "Hyser" писав про те, що на цей час близько 40 відсотків пенсіонерів України отримують від 2 000 до 3 000 гривень.
Також раніше наш портал повідомляв про те, що у ПФУ розповіли, як подавати заявки на автоматичне призначення пенсії.
А до цього ми розповідали про те, що за квартиру площею понад 60 квадратних метрів або будинок понад 120 квадратних метрів, доведеться сплатити податок на нерухомість.