Іноді кошти, які вам перевели випадково, краще не повертати
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро те, в яких випадках, помилково перераховані гроші краще залишити собі, і як в таких ситуаціях себе поводити, розповів інформаційний портал "GSMinfo".
Навіть у тому випадку, якщо ви отримали повідомлення про те, що вам зробили переказ коштів, саме повідомлення може бути фальшивим. Найчастіше аферисти використовують подібні SMS, підроблені під банківські повідомлення. Для того, щоб перевірити чи дійсно це повідомлення від банку, досить верифікувати номер, з якого прийшло повідомлення, а так само скористатися сервісом Інтернет-банкінгу. Переказ коштів буде показаний у вашій виписці.
Втім, буває і так, що переклад не "фейковий", а цілком реальний. Зверніть увагу, якщо перерахувавший занадто наполегливо або слізно просить повернути кошти, то це вже повинно викликати обґрунтовані побоювання. Повернувши кошти відправнику, є ризик стати частиною ланцюга, що здійснює банальне відмивання грошей, вкрадених з чужого рахунку. А відповідні правоохоронні органи з'являться і до вас.
Варто підкреслити, що бувають різні ситуації. І навіть в тому випадку, якщо ви все ж повернете фінансові кошти, у відправника залишається можливість для звернення у свій банк і здійснення "чарджбека". Тобто, вже повернену суму з вас спишуть повторно, і вона також надійде тому, хто зробив "помилковий" платіж.
Висновок напрошується сам собою. Якщо вам надійшли кошти від невідомої особи, то випереджати події немає ніякої необхідності. Ці гроші може повернути й сам банк. Якщо ви все ж не можете зберігати спокій, то для зняття вантажу з душі, досить просто зателефонувати в обслуговуючий вас банк, і розповісти про виниклу проблему. Це послужить своєрідною страховкою, тому, що всі розмови з підтримкою фінансової організації завжди записуються. Найкраще взагалі забути про "чужі" гроші, і почекати певний час. У нашому законодавстві є стаття, що в разі витрати таких коштів, вам можуть висунути звинувачення в "необґрунтованому збагаченні". Тобто час і терпіння - на вашому боці.
До слова, раніше "Hyser" писав про те, що шахраї використовують банківські термінали для обману довірливих громадян.
Також раніше "Hyser" повідомляв про те, у яких випадках "ПриватБанк" не стягуватиме комісії за свої послуги.
А до цього "Hyser" розповідав про те, що популярний український банк може блокувати рахунки клієнтів навіть через малозначну помилку.