Можливо, у світлі певних обставин Росія посилюватиме свої зусилля щодо закупівлі балістичних ракет з-за кордону.
Це тим, що у певних ситуаціях такі ракети виявляються ефективнішими при поразці цілей. Однак важливо зазначити, що військово-промисловий комплекс Росії не здатний самостійно виробляти необхідну кількість балістичної зброї для підтримки постійних військових операцій, особливо у контексті атак на Україну.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяСпостерігачі зазначають, що російські збройні сили регулярно використовують балістичні ракети малої дальності для атак на українські міста, що знаходяться ближче до фронту.
Ймовірно, це пов'язано з тим, що такі ракети виявляють більшу ефективність при подоланні систем протиповітряної оборони або їх обході.
У ході інтенсивних атак з 29 грудня 2023 року українські сили протиповітряної оборони змогли перехопити 149 зі 166 російських крилатих ракет. Однак при цьому лише кілька балістичних ракет було перехоплено за той самий період. Здається, що російські військові адаптували ракети ППО, такі як С-300 і С-400, для застосування їх як зброя щодо наземних цілей в Україні.
Українська система протиповітряної оборони також стикається з труднощами при перехопленні балістичних ракет, особливо таких типів, як "Іскандер".
Нещодавні атаки в перші дні 2024 року показали, що українські сили змогли перехопити лише одну ракету "Іскандер-М" у період менш інтенсивних атак наприкінці грудня 2023 року.
Фахівці наголошують, що відносний успіх російських військових при застосуванні балістичних ракет, у поєднанні з крилатими ракетами та безпілотними дронами, може спонукати Росію активізувати зусилля щодо придбання балістичних ракет з-за кордону. З огляду на те, що Росія може виробляти обмежену кількість балістичних ракет усередині країни, ймовірно, їй доведеться звертатися до закордонних постачальників, щоб підтримувати масштабні ракетні атаки на Україну.