Лисички – дуже популярний гриб у багатьох країнах, у тому числі й в Україні. Багато дачників збирають ці дари лісу у величезних кількостях, проте не всі знають, що ці гриби не можна смажити, ні солити.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяІ справді, лисички - один із небагатьох грибів, який можна вживати в їжу в сирому вигляді. І лише у такому вигляді вона зберігає свої властивості. Якщо засушити лисички, то можна насолоджуватися їх дією цілий рік.
Експерти з польської лісової організації Lasy Państwowe пояснили , чому.
"Уся справа в тому, що гриби лисички мають протипаразитарну дію. Ці дари лісу не бояться комах завдяки хіноманнозі, що міститься в них, яка вбиває личинки гельмінтів. Тому застосування лисичок безпечно - грибів, з'їдених черв'яками, практично не буває" - розповіли фахівці Lasy Pań.
Ось тільки при температурі вище 55 градусів Цельсія і при дії солі лисички втрачають цю властивість.
"Тому їх варто висушити і використовувати як приправу до бутербродів, каш, соусів або салатів", - підкреслили експерти.
Збір можна здійснювати як влітку (червні), і восени (у вересні). Збирати рекомендують вранці. Переважно підрізати ножем біля основи, а не виривати з коренем. Після збирання лисички потрібно очистити їх від бруду за допомогою м'якої щіточки, промити та просушити.
Щоб правильно висушити лисички, їх потрібно розкласти на папері та просушити на вулиці. Підсушені гриби необхідно подрібнити на порошок. Зберігати його потрібно у теплому сухому місці. Використовувати порошок можна протягом року.
До речі, лисички не тільки "ганяють гельмінтів", але й активно використовуються в народній медицині. Їх рекомендують для боротьби із вірусами.
Гриби лисички також допомагають покращити обмін речовин та нормалізувати рівень цукру в крові. Лисички можуть бути корисними при лікуванні різних захворювань печінки, таких як жовтяниця, гепатит та цироз.
Читайте також:
Неймовірний смак та аромат: рецепт білих грибів у сметані та вершковому маслі на сковороді