Усі українці знають, що у довоєнний час майже половина всіх томатів з відкритого ґрунту вирощувалась на півдні України: 29% у Херсонській області, а 19% – у Миколаївській. Проте втрата Каховського водосховища стала для українців не лише найбільшою техногенною катастрофою, а й лихом для аграрної галузі на півдні України. Тепер під сумнівом чи зможе у майбутньому цей регіон і надалі забезпечувати всю Україну цукровими кавунами, стиглими помідорами, добірними баклажанами, цибулею та перцем.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПричому це лихо не на один рік. Повінь, яка змила все, що було посіяно цього року, рано чи пізно схлине. А ось втрачену систему зрошення земель не відновити за рік, ані за п'ять років.
Сьогодні 94% земель Херсонської області залишилися без зрошення. А це означає, що тамтешнім фермерам доведеться повертатись від інтенсивного землеробства до екстенсивного. При цьому врожайність усіх культур зменшиться у рази. Адже до війни Херсонщина була і житницею, і головним постачальником овочів та фруктів на ринки України.
"Вісти сільське господарство у тому вигляді, як воно було до підриву ГЕС, буде неможливо. На відновлення зрошувальної системи знадобляться роки та величезні гроші", – поділився голова громадської організації "Зелений лист" Владислав Балинський.
Читайте також:
В Україну ввезли небезпечний продукт: до нього додано засіб для виведення комах. Що потрібно знати
Українцям починають видавати безкоштовні продукти: як отримати
АТБ порадував українців: можна отримати нову картку знижок. Ціни на продукти вас здивують