Фальшивими купюрами в Україні давно нікого не здивуєш, от тільки не всі знають, як відрізнити справжню гривневу купюр від підробки.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяУ Національному банку України на прикладі 200-гривневої купюри розповіли, як це зробити.
Найголовніше - це перевірити купюру на дотик. Якщо це справжня банкнота, то вона буде рельєфною на відміну від фальшивки, яка не має такого ефекту.
Далі необхідно подивитися на купюру через світло. Водяні знаки, зокрема зображення Лесі Українки на 200 гривнях, мають півтони. У підробці ж всі лінії рівні імітованого водяного знака контрастні, півтонів немає, також фальшивка не має світлового знака гривні.
Крім того, якщо взяти справжню 200-гривневу банкноту, то всі елементи цифрового позначення на ній збігаються, доповнюють один одного, цифра 200 без розривів і зсувів. У підробці такого ефекту немає.
Слід знати, що мікротекст на справжній купюрі чіткий, а якість цифр і букв висока. Якщо ви тримаєте в руках підробку, то цифри і букви на ній погано читаються.
Змінивши кут нахилу, елемент змінює колір. На купюрі 200 гривень з малиново-фіолетового він зміниться на оливково-зелений. У підробці такого ефекту немає.
Такі прості прийоми допоможуть визначити справжня перед вами купюра чи ні. У разі, якщо ви сумніваєтеся, ви завжди можете звернутися до найближчої банківської установи, де фахівці перевірять купюру. Якщо виникнуть сумніви в достовірності, то українець може звернутися в будь-який банк для передачі такої готівки на дослідження в Національний банк. Ця процедура є безкоштовною.
Раніше Hyser писав, що в Україні випустять нові 20 гривень.
Також Hyser повідомляв, що українців попередили про новий вид шахрайства з підробленими купюрами.
Нагадаємо, що українцям підказали, як обміняти монету в 50 копійок на тисячі гривень.