За статистикою за 2020 рік, в Україні на 1 млн справжніх банкнот гривні припадало близько 5,5 підроблених. Найчастіше підробляли 500 гривень зразка 2006 року та 200 гривень зразка 2007 року. Але, навіть якщо у вас немає спеціального обладнання, підроблені купюри можна легко відрізнити від справжніх.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяУ Національному банку України (НБУ) розповіли, як це можна зробити.
Як повідомляють фахівці з Нацбанку, на гривневих банкнотах є елементи захисту, завдяки яким справжню купюру можна відразу ж відрізнити від підробленої. Відмінності можна знайти, як при візуальній перевірці, так і за допомогою тактильного контролю.
Так на окремих зображеннях банкноти присутня рельєфність, яку можна легко знайти на дотик. У НБУ зазначили, що така рельєфність забезпечується спеціальним видом друку.
Найвірніший спосіб перевірити справжність банкноти без спецобладнання - це розмістити її на світло.
В першу чергу варто звертати увагу на водяні знаки.
Зверніть увагу на зображення портрета, що повторює портрет, надрукований на лицьовій стороні банкноти, а також світлий елемент водяного знака-зображення цифрового позначення номіналу або графічного знака гривні.
Крім цього, має бути присутнім поєднане зображення наскрізного елемента (це фрагментарне зображення цифр номіналу, виконане з лицьової та зворотної сторін). Воно набуває цілісний вигляд при розгляді банкноти проти світла.
Варто також звернути увагу і на наявність повністю зануреної в товщу паперу захисної стрічки, на якій за допомогою збільшувального скла при розгляді банкноти проти світла можна побачити в прямому і перевернутому вигляді зображення цифр номіналу, напису "грн" і зображення тризуба.
Також в НБУ зазначили, якщо змінювати кут нахилу банкноти, то можна візуально перевірити:
- зображення, виконані оптичними змінними фарбами, які змінюють колір при розгляді банкноти під різними кутами зору (на банкнотах середніх і високих номіналів зразка 2003-2007 років і нових банкнотах номіналами 20, 50 грн зразка 2018 і 2019 років відповідно);
- "віконну" (частково введений у товщу паперу) полімерну захисну стрічку відповідного кольору (наприклад, на банкнотах номіналом 200 гривень зразка 2019 - синього кольору, номіналом 500 гривень зразка 2015 року - темно-сірого).
Ця стрічка містить зображення цифр номіналу банкноти та графічний знак гривні (у банкнотах номіналом 100-500 грн.), а також зображення тризуба (в банкноті 1000 грн. - пурпурного кольору).
При зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки.
Раніше "Нyser" писав про те, що українців попередили про новий вид шахрайства з підробленими купюрами.
Також наш портал повідомляв, в Україні випустять нові 20 гривень.
Нагадуємо, українцям підказали, як обміняти монету в 50 копійок на тисячі гривень.