Багато українців, перебуваючи за межами країни, замислюються про майбутнє, зокрема й про свою пенсію.

Питання, чи можна продовжувати робити добровільні пенсійні внески, перебуваючи за кордоном, турбує особливо тих, хто наближається до пенсійного віку.

Пенсії
Пенсії

Відповідь дав Пенсійний фонд України.

"За півроку мені виповнюється 60 років. У цей період планую почати робити добровільні пенсійні внески. Але чи можу я це робити, перебуваючи за кордоном? І яка мінімальна сума передбачена?" — саме з таким запитом звернулася одна із громадянок до ПФУ.

Відповідь чиновників обнадіює: так, можна. Як повідомили у пресслужбі Пенсійного фонду України, всі українці мають право вносити кошти добровільно, незалежно від того, чи перебувають вони в Україні чи за кордоном. Головна умова — ваша інформація має бути внесена до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Тепер про гроші. Мінімальна сума внеску залежить від розміру мінімальної заробітної плати в Україні та становить не менше суми єдиного соціального внеску (ЄСВ) — на 2024 рік це близько 1474 гривень на місяць (при мінімальній зарплаті 7100 грн). Але, як наголошують у ПФУ, платити можна і більше — це позитивно позначиться на розмірі вашої майбутньої пенсії.

Пенсіонери
Пенсіонери

Подати заяву та укласти договір на добровільну участь у системі можна онлайн – через портал «Дія» або через пенсійний веб-портал ПФУ. Сплачувати внески також можна дистанційно.

Таким чином, якщо ви плануєте забезпечити собі стабільну старість, не варто чекати на повернення в країну. Сучасні цифрові інструменти дозволяють робити пенсійні накопичення навіть із іншого кінця світу.

Читайте також:

Українцям виплатять гроші на честь свята: хто та скільки отримає.

Пенсіонерам виплатять по 5000 гривень: вистачить на комуналку та ліки, але не всім.