Найчастіше шкоди саду, городу і квітникам наносять комахи - капустянка , дротяник (личинка жука-лускуна), хрущ (личинка хруща), коренева нематода, совка, що підгризає, морквяна і цибульна мухи. Не відстають від них за шкідництвом кроти, сліпці, землерийки, земляні щури та миші.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяОднак, особливо багато клопоту завдають мурахи, тому що крім добрива ґрунту та поїдання гусениць вони знищують сходи, розносять по грядках насіння бур'янів і пасуть попелицю.
Існує безліч способів боротьби із нею. Хтось віддає перевагу препаратам-інсектицидам, хтось – екологічно безпечні народні методи.
Виявляється, одним із найефективніших засобів є пшоно. Крупа не лише прибирає з грядок шкідливу живність, а ще й удобрює культури.
Отже, щоб захистити культури від шкідників, досить розсипати крупу поруч із мурашником. Після цього комахи покинуть територію.
А ще пшоно дуже корисне не тільки для людини. У цій крупі багато корисних елементів. Саме тому її можна використовувати як підживлення для різних культур.
Робимо добриво з пшона
Півкілограма пшона додаємо у два літри води, після чого залишаємо на добу.
Після часу рідина добре розмішуємо і поливаємо рослини. Осад із крупи можна прикопати. Теж буде користь.
Читайте також:
Весь урожай огірків буде гірким: що не можна садити поряд із ними
Більше цих пісень не буде: Оля Полякова зробила гучну заяву. Такого ніхто не чекав
Болгарський перець виросте гірким: що не можна садити поряд із ним