Усі українці давно знають, що для того, щоб у 2023 році стати пенсіонером у 60 років, потрібно мати щонайменше 30 років страхового стажу. Але і це не все - надалі необхідна тривалість стажу зростатиме на один рік, поки 2028-го не досягне 35 років. Не дивно, що багато українців перед виходом на заслужений відпочинок стикаються із проблемою нестачі трудового стажу. Але це, стверджують у "Ощадбанку" – не проблема.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяСтало відомо, що Пенсійний Фонд та Ощадбанк діджиталізують українську пенсійну систему. Також було наголошено, що спільно вони реалізували можливість сплати добровільних внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування через власний кабінет на веб-порталі електронних послуг ПФУ.
Про це пише видання "На пенсії".
Добровільні пенсійні внески потрібні тим, кому не вистачає стажу для розрахунку пенсії або є бажання збільшити базу для її розрахунку. Попередньо слід укласти договір із ПФУ, це можна зробити в електронній формі.
Наприклад, з 1 жовтня 2022 року мінімальна зарплата становить 6700 гривень, а ЄСВ – 22% від неї: 1474 гривень (6700×22%). Розрахувати вартість кожен може за наступною формулою: страховий внесок ЄСВ множиться на коєфіцієнт компенсації вартості і на кількість відсутніх місяців. За один рік пенсії коефіцієнт – 2, за два роки – 1,8, за три – 1,6 і далі за принципом.
Таким чином, мінімальний розмір внеску за 1 місяць страхового стажу становить з 1 жовтня – 2948 гривень. Якщо ж скласти суму виплат за рік, то виходить 34320 або 35376 гривень відповідно.
Читайте також:
Церковне свято 17 березня: цього дня не можна робити важливі покупки - принесуть нещастя
Життя обірвалось у Бахмуті: не стало українського воїна, який допомагав іншим ціною свого життя
Переведення українських квартир на "розумні" лічильники: у яких містах почнуть встановлювати
Коли відключать батареї у квартирах: у Нафтогазі попередили українців