Борошно просіюємо в глибоку миску, всипаємо дріжджі швидкодіючі, перемішуємо.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяМолоко нагріваємо у залізному посуді до температури 50 градусів, потім його можна перелити. Всипаємо цукор та сіль, перемішуємо до повного розчинення. Молоко трохи охолоне до температури 40 градусів.
У миску з борошном і дріжджами вливаємо молочну суміш і олію 1 столову ложку.
Починаємо робити заміс за допомогою ложки. Якщо вам так незвично, поступово всипайте борошно в молочну суміш і розмішуйте. Борошно буває різне - може піти більше чи менше на кілька грамів.
Домішуємо тісто на столі. Воно має вийти м'яке, не туге. Робимо колобок, накриваємо пакетиком або рушником і залишаємо для підходу на 1:00 в теплому місці, де немає протягів. Я залишаю тісто на столі біля кухонної плити, яку вмикаю для подачі тепла.
Через годину тісто обминаємо, формуємо з нього ковбаску і нарізаємо її на рівні частини – від розміру шматочків залежатиме величина пончиків.
Беремо по одному шматочку і розминаємо руками в коржик. Викладаємо на середину варене згущене молоко.
Прибираємо краї, як би формуючи мішечок, і защипуємо їх щільно, щоб під час смаження не витекла начинка.
Розігріваємо рослинну олію в сотейнику, сковороді або іншому відповідному посудині. Я використовувала чавунну форму для випікання хліба. Робимо вогонь нижче середнього і занурюємо наші кульки в киплячу олію швом донизу. Смажимо з двох сторін до коричневого кольору. Зазвичай пончики перевертаються самі. Готові пончики можна вийняти на паперовий рушник.
Читайте також:
Готуємо гарбузовий пудинг-пиріг: простий рецепт ласощів до чаю
Схочеться добавки: рецепт пирога з цвітної капусти. Займе лише 20 хвилин