Всипані бутонами орхідеї не рідкість для квіткового магазину. Ось тільки домогтися повторного цвітіння (нехай і не так багато) в домашніх умовах буває непросто. Досвідчені садівники знають секрет, як досягти бажаного.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЗмусити орхідею повторно зацвісти – завдання не з легких, що вимагає дотримання цілого ряду умов, наявності певних зовнішніх факторів та забезпечення належного догляду. В іншому випадку цвітіння не буде, і мрія про гарну орхідею у власному будинку так і залишиться просто мрією.
Правило 1: вік багато що вирішує
Зазвичай орхідеї цвітуть віком від півтора до трьох років – залежно від конкретного виду квітки. Тому, якщо орхідея раптом не поспішає цвісти, потрібно поцікавитися її віком - можливо, квітка просто молода для цвітіння. Обчислити вік орхідеї нескладно за кількістю пагонів. У дорослої рослини, вже готової цвісти, їх буде приблизно 5-8.
Правило 2: не потрібно пересувати горщик
Виявляється, орхідея дуже не любить, коли її пересувають. Будь-яка зміна умов освітлення стає страшним стресом для рослини, після чого про зростання мови вже й бути не може. Крім того, геть-чисто відмовитися від переміщення квітки під час поливу і в період появи квітконоса.
Правило 3: великі перепади температур є зло
Орхідея дуже не любить сильних температурних перепадів і добре цвіте лише в умовах, коли нічна температура не знижується щодо денної менше 4-6°C.
Причини, чому не цвіте орхідея:
- надто молода рослина;
- ураження шкідниками;
- надлишок добрив;
- занадто сухе або холодне повітря;
- надмірний полив.
Шокова терапія, щоб змусити орхідею зацвісти включає:
- поміняти місце орхідеї, наприклад, поставити в прохолодне затінене місце на місяць без поливу та добрива. Потім повернути на колишнє місце, полити;
- можна знизити чи підвищити температуру навколишнього середовища;
- припинити полив.
Після такого шоку орхідея почне випускати квітконоси та бутони.
Обрізка квітконосів
На квітконосі обов'язково є кілька нирок у сплячому стані, щоб їх пробудити необхідно обрізати ножем квітконос вище за нирку на 2,5-3 см. Також можна обрізати квітконос над третьою ниркою. Якщо зрізати біля розетки, то цвітіння буде рясним, але чекати на нього треба буде довше.
Читайте також:
Меган Фокс похвалилася фото, засвітивши "пухке та вологе" місце. Туди люблять цілувати
Тарас Тополь показав, як виглядає його дружина-красуня: посмішка просто зачаровує
Купити квартиру у Львові, Ужгороді та Івано-Франківську: які зараз ціни на житло