Гастрожурналістка та автор кулінарного блогу "Котлетка" Маша Сердюк відома тим, що готує котлети із найнеймовірніших продуктів. Цього разу вона поділилася рецептом бурякових котлеток із грецькими горішками, кінзою та грузинськими спеціями. Ці котлети можуть стати як самостійною стравою у вигляді закуски, так і відмінним доповненням до салату зі свіжих овочів, вареного рису або смаженої картоплі.

До речі, смачні бурякові котлети робляться дуже просто. Це чудовий варіант вечері для тих, хто думає про своє здоров'я та, звичайно, стежить за вагою.

складники:

  • буряк – 2 шт;
  • цибуля – 2 шт;
  • часник – 4 зубчики;
  • волоські горіхи – 2 склянки;
  • кинза – 1 пучок;
  • петрушка – 1 пучок;
  • хмелі-суннелі – 1 чайна ложка;
  • панірувальні сухарі – 3\4 столові ложки + для паніровки;
  • сіль, перець – за смаком;
  • олія - ​​для смаження.

Буряк спочатку помити, скласти в каструлю, залити водою і довести до кипіння. Потім зменшити вогонь до мінімуму, накрити кришкою і варити близько години або навіть двох, поки буряк не стане м'яким.

Крім того, буряки можна запекти в духовці при 180 градусах 40-60 хвилин.

Увага! Готовність буряків перевіряється ножем, вилкою або дерев'яною шпажкою: якщо вони легко проколюють овоч, значить буряк готовий.

Варений буряк нарізаємо невеликими шматочками.

Додаємо цибулю.

Подрібнюємо буряк, горіхи та зелень у м'ясорубці.

Додаємо панірувальні сухарі, сіль, перець, хмелі-сунелі, вимішуємо.

Формуємо котлетки, обвалюємо в панірувальних сухарях.

Обсмажуємо на розігрітій сковороді по 1 хвилині з кожного боку.

До речі, смажити котлетки потрібно зовсім недовго, оскільки вони вже готові. Потрібно тільки щоб вони схопилися скоринкою, тому важливо смажити їх саме на великому вогні, не відходячи від плити і не відволікаючись на інші справи.

До речі, за словами Маші, на створення цих котлеток із червоних буряків її надихнула грузинська страва пхали.

Довідка: Пхалі – популярна в Грузії холодна закуска. Основою пхалі виступає будь-який овоч або зелень (буряк, морква, капуста, листя кропиви, шпинат, мангольд або молоде бадилля редиски, буряків, цвітної капусти). Основний інгредієнт дрібно ріжеться, відварюється, гаситься, бланшується або залишається без теплової обробки (наприклад, зелень). Масу, що вийшла, заправляють пряним соусом з волоських горіхів, гострого перцю, часнику, кінзи, ріпчастої цибулі, хмелі-сунелі, уцхо-сунелі, солі і винного оцту.

Читайте також:

Що починає відбуватися з тілом, коли ви повністю відмовляєтесь від м'яса