В Україні не один день ведуться розмови про банкрутство системних банків, у тому числі ПриватБанку та Ощадбанку. У НБУ кажуть, що створити паніку та змусити українців повірити, що попереду банкопад на руку лише Росії.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЗа нинішніх умов в Україні не застраховано від банкрутства жодного банку. Це підтверджує і статистика, адже з початку війни в Україні вже збанкрутували чотири фінустанови.
Саме тому народні депутати вирішили змінити чинне законодавство та зареєстрували законопроект №8069, який уже внесений на розгляд парламенту нардепами з комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики. Про це пише Обозреватель .
У записці пояснення до законопроекту депутати пишуть, що коли "лопне" великий системний банк типу ПриватБанку, Ощадбанку або Альфа-Банку, то це спровокує подальшу ланцюгову реакцію відтоку коштів, втрату коштів клієнтами такого банку, зниження потенціалу кредитування населення і бізнесу, часткове руйнування платіжної інфраструктури.
Отже законопроект передбачає, що замість ліквідації системний банк, який за показниками можуть визнати банкрутом, просто націоналізують. Тобто установа продовжить працювати, але вже перебуваючи у власності держави.
"Банківська система досить капіталізована і прибуткова, незважаючи на війну. Плюс 8,4 млрд грн прибутку з початку року. Банки надліквідні – на коррахунках та в депозитних сертифікатах зберігають понад 300 млрд грн, що в 5 разів більше за обов'язкові резерви. Кредити та депозити зростають. ", – заявляє голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.
У новому законопроекті також передбачена докапіталізація банку, що похитнувся, за рахунок його акціонерів. Це допоможе не тільки вистояти такому банку, а й додасть впевненості вкладникам-юрособам у тому, що вони не втратять своїх грошей.
При цьому член Ради НБУ Віталій Шапран зазначив, що такий закон треба було ухвалити ще на початку війни. Це значно допомогло знизити градус панічних настроїв серед вкладників системних банків. Почасти це вдалося зробити завдяки раніше прийнятому закону, який гарантує фізособам повне повернення їхніх вкладів через ФГВФО.
Нагадаємо, що до системних банків входять такі фінустанови: А-Банк, Альфа-Банк, Кредобанк, ОТП Банк, Ощадбанк, АБ Південний, ПриватБанк, ПУМБ, Райффайзен Банк, ТАСкомбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, УкрСиббанк, Універсал.
Читайте також:
Попередьте близьких: сайт ПриватБанку має клон. Не заходьте на нього
ПриватБанк роздаватиме своїм клієнтам по тисячі гривень. Як отримати гроші
Приватбанк почав масово блокувати картки українців. Вже відреагували чиновники