Припинення оперативної паузи, яку змушені взяти виснажені російські війська, не означатиме якогось потужного відновлення атак.

Як вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW), закінчення паузи буде продовженням наземних штурмів, зосереджених на напрямках Слов'янськ-Сіверськ-Бахмут, передає УП .

Міністерство оборони Росії оголосило, що російська оперативна пауза завершилася 16 липня, що підтвердило оцінку ISW від 15 липня.

16 липня міністр оборони Росії Сергій Шойгу наказав командувачу Південної групи генералу армії Сергію Суровікіну та командувачу Центральної групи генерал-полковнику Олександру Лапіну посилити наступальні дії в усіх напрямках, але темпи відновлення російського наступу, ймовірно, коливатимуться найближчим часом.

16 липня російські війська зробили менше наземних ударів у всіх напрямках, ніж 15 липня, але посилили артилерійські та ракетні удари.

Шойгу зазначив, що Суровікін і Лапін продовжуватимуть командувати силами на східному напрямку, хоча концентрація сил такого розміру потребує лише одного командувача високим рівнем.

Нездатність Кремля використовувати оперативну паузу для реорганізації російської військової командної структури в Україні та його рішення зберегти натомість спеціальну командну структуру в ISW вважають дивним.

Аналітики зазначають, що подвійне командування операціями на дуже невеликій території може стати на заваді подальшим операціям Росії.

Українські удари HIMARS по російським складам боєприпасів, елементам матеріально-технічного забезпечення та командуванню та управлінню, ймовірно, посилюють російські артилерійські кампанії.

Ключові висновки експертів ISW:

Міністерство оборони Росії оголосило про припинення оперативної паузи. Воно навряд чи призведе до масового збільшення наземних атак по всій Україні, але, швидше за все, характеризуватиметься продовженням обмежених наземних штурмів, зосереджених на напрямках Слов'янськ-Сіверськ-Бахмут.

Ймовірно, Кремль наказав російським військам взяти під контроль усю Харківську область, незважаючи на дуже низьку ймовірність успіху Росії у цих спробах.

Російські війська здійснили обмежені наземні наступи навколо Сіверська та Бахмута, а також обстрілювали українську військову та цивільну інфраструктуру на сході України.

Російська окупаційна влада, ймовірно, реагує на передбачувану загрозу діяльності українських партизанів посиленням адміністративних режимів на окупованих територіях.

До аналізу війни в Україні інститут додає карти ведення бойових дій після російського вторгнення.

Читайте також:

Україна вдарить кримським постом і Кримом. Заява. Досить терпіти атаки Путіна

Студентів, які навчаються за контрактом, буде звільнено від оплати за навчання. Кого це торкнеться

Жданов: перемир'я з Росією означатиме кінець для України