Стало відомо, що роботодавці більше не платитимуть зарплати працівникам, мобілізованим чи призваним на військову службу під час дії воєнного стану. Верховна Рада 1 липня 2022 року ухвалила у другому читанні відповідні зміни до законодавства, пишуть Факти.

Тепер документ має підписати президент України. Після цього за працівниками, які були мобілізовані під час особливого періоду, зберігатиметься лише робота та посада. При цьому збереження середньої зарплатні та щорічних відпусток буде скасоване.

"Зміни передбачають, що зберігається робота і посада, тобто працівник зможе повернутися на своє робоче місце після служби, але роботодавець більше не сплачуватиме йому середній заробіток під час призову. Це для військових, які вже служать і тих, які будуть служити у майбутньому", — пояснює нову норму адвокатка з трудового права Ганна Лисенко.

При цьому грошове забезпечення, яке виплачує військовослужбовцям держава, залишається.

Співавторка законопроєкту і авторка поправки про позбавлення військовослужбовців зарплатні за місцем роботи депутатка фракції "Слуга народу" Галина Третьякова вважає неправильним те, що роботодавці мусять продовжувати платити працівникові зарплату, коли він мобілізований чи служить за контрактом в Збройних силах України (ЗСУ).

Захищаючи фактично роботодавців, Третьякова каже, що наразі мобілізований військовослужбовець отримує 30 тисяч гривень грошового забезпечення, а якщо він бере участь у активних бойових діях, то й 100 тисяч гривень, тому і виникла необхідність прибрати "задвоєння".

"Потрібно було знімати цей тягар з роботодавців, адже вони сплачують податки, за рахунок яких формується утримання наших військових, вони зараз ще виплачують заробітну плату, а ще потрібно, щоб вони розвивали економіку", - пояснює депутатка.

Читайте також: